W dzisiejszym odcinku "Milionerów" na słynnym krześle zasiadł Marcin Chmielnicki z Warszawy. Zawodnik usłyszał pytanie dotyczące wytwarzania addytywnego wśród metod ubytkowych. Mimo użycia jednego z kół ratunkowych uczestnikowi nie udało się udzielić poprawnej odpowiedzi.
- "Milionerzy" - odcinek 756. Kto zasiadł do gry o milion?
- Jak poradził sobie Marcin Chmielnicki w "Milionerach"?
- Wytwarzanie addytywne wśród metod ubytkowych - jak brzmi odpowiedź na to pytanie z "Milionerów"?
- Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
"Milionerzy" - odcinek 756. Kto zasiadł do gry o milion?
W "Milionerach" nie brakuje emocji! W poniedziałkowym odcinku programu prowadzonego przez Huberta Urbańskiego kolejni śmiałkowie zasiedli do gry o milion złotych. Jako pierwsza na słynnym krześle zasiadła Justyna Dutka z Krakowa. Zawodniczka bez większych problemów poradziła sobie z pierwszym pytaniem, dzięki pomocy publiczności poprawnie odpowiedziała również na kolejne. Trzecie pytanie, o znaczenie słowa "rokietta", sprawiło uczestniczce nieco więcej problemów. Justyna Dutka skorzystała z telefonu do przyjaciela, niestety jednak nie pomogło jej to we wskazaniu poprawnej odpowiedzi. Ostatecznie zawodniczka pożegnała się z dalszą grą i opuściła studio z tysiącem złotych na koncie.
Następnym zawodnikiem, który otrzymał szansę na milion, był Mateusz Salnik. Niestety zawodnik pożegnał się z programem już po pierwszym pytaniu - błędnie wskazał bowiem znaczenie słowa "deszczułka". W kolejnej rundzie eliminacyjnej najszybszy okazał się Marcin Chmielnicki, lektor języka angielskiego z Warszawy, i to właśnie on jako kolejny zasiadł naprzeciw Huberta Urbańskiego.
Zobacz też: "Milionerzy". Wiecie jak odróżnić sequel od prequela i remake od spin-offa?
"Milionerzy". Wytwarzanie addytywne wśród metod ubytkowych. To pytanie pokonało zawodnika
Na początku gry Marcin Chmielnicki musiał wskazać naukowca, w którego nazwisku można usłyszeć nazwę popularnej rośliny przyprawowej. Zawodnik udzielił poprawnej odpowiedzi i tym samym mógł zmierzyć się z drugim pytaniem, za gwarantowany 1000 złotych. Dotyczyło ono wytwarzania addytywnego.
Wytwarzanie addytywne wśród metod ubytkowych.
A) Skrawanie
B) Szlifowanie
C) Wiercenie
D) Druk przestrzenny
Marcin Chmielnicki przez chwilę rozważał każdy z wariantów odpowiedzi. Początkowo zawodnik skłaniał się ku odpowiedzi A - skrawanie, ostatecznie jednak zdecydował się skorzystać z koła "pół na pół". Po odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi uczestnik musiał wybrać między "szlifowaniem" a "drukiem przestrzennym". Marcin Chmielnicki wskazał odpowiedź B - szlifowanie. Niestety poprawną odpowiedzią na to pytanie był wariant D - druk przestrzenny.
Na tym etapie Marcin Chmielnicki pożegnał się z dalszą grą. Już w kolejnym odcinku do gry o milion złotych zasiądzie więc kolejna osoba. Kolejne odcinki "Milionerów" emitowane są od poniedziałku do czwartku o 20.50 w TVN.
Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
Do tej pory ośmioro uczestników wygrało milion złotych w "Milionerach". Jako pierwszy po główną wygraną sięgnął Krzysztof Wójcik w 2010 roku, zaś w 2018 do grona milionerów dołączyła emerytowana nauczycielka, Maria Romanek. Jako trzecia czek na milion złotych otrzymała Kasia Kant Wysocka, zaś dwa lata później milionerem został muzykolog, Jacek Iwaszko. W 2022 roku program wygrał Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. W 2024 roku milionerami zostali zaś kolejno Mateusz Żaboklicki, Tomek Boruch oraz Marek Wojtuń.
Zobacz też: "Milionerzy". Czego owoce są suche i pękające z wieczkiem? Pytanie za 125 tysięcy złotych!
Autor: Olga Konarzycka