Milionerzy. Jak grał Konrad Walkowiak?
Konrad Walkowiak potrzebował 2,6 sekundy, żeby dopasować państwa do miejscowości, w których są znane sanktuaria maryjne. Jest to jeden z najlepszych wyników z "kto pierwszy, ten lepszy" i ciężko uwierzyć, że w tak szybkim tempie można uporządkować tyle odpowiedzi.
Konrad z wykształcenia jest ekonomistą i mieszka w Jeleniej Górze. Jego motto życiowe to: "Cały czas do przodu" i "Pozostań wiecznie młodym". Ten odcinek "Milionerów" przyniósł ogromne emocje! Co ciekawe, Konrad wykorzystał pierwsze koło ratunkowe już przy pytaniu za 500 złotych, ale potem szło mu znacznie lepiej. Telefon do przyjaciela pomógł przy zdobyciu 40 tysięcy, a kolejne pytania nie przysporzyły mu problemów.
Miasto lokowane w 1346 roku przez króla Kazimierza Wielkiego, który dziś jest patronem tamtejszego uniwersytetu, to: A: Warszawa B: Kraków
C: Bydgoszcz
D: Gdańsk
- Uniwersytet w Krakowie był założony w 1364 roku. Gdańsk jeszcze wtedy nie należał do korony. Warszawa była wsią, a z tego, co pamiętam, to Uniwersytet Kazimierza Wielkiego jest w Bydgoszczy. Więc proszę o zaznaczenie odpowiedzi C - stwierdził ze 100% pewnością Konrad i po chwili miał już 125 tysięcy złotych.
Przy pytaniu za 250 tysięcy brakowało pewności, ale intuicja i odwaga zrobiły swoje.
Znak BHP, na którym w żółtym trójkątnym polu widnieje symbol podkowy, ostrzega przed:
A: skażeniem biologicznym
B: substancjami łatwopalnymi
C: materiałem radioaktywnym
D: silnym polem magnetycznym
- Mam pewien typ, ale bezpieczeństwo i higiena pracy to nie jest moja domena. (...) Zastanawiam się, czy zaryzykować 85 tysięcy - myślał głośno Konrad i po chwili zaznaczył odpowiedź D, stwierdzając, że "co ma być, to będzie".
I było. Wygrane 250 tysięcy złotych.
Już jutro Konrad usłyszy pytanie za pół miliona!
Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.
Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.
- Tego nie było w TV! Uczestnicy "The Traitors. Zdrajcy" śpiewają polskie przeboje Ada przeprowadziła się do... Poznania. Chce być bliżej Bartka?
Reporter: Anna Szafrańska
Źródło: TVN