"Milionerzy" powrócili na antenę TVN z nowym sezonem. W dzisiejszym odcinku do gry o milion złotych zasiadł Grzegorz Lebedowicz. Uczestnik dotarł do pytania za 5 tysięcy złotych. Niestety mimo wykorzystania dwóch kół ratunkowych, nie udzielił poprawnej odpowiedzi.
4 listopada na antenę TVN powrócili "Milionerzy". W dzisiejszym odcinku programu niewątpliwie nie brakowało emocji! Grę o milion złotych kontynuowała Patrycja Pietras, która usłyszała pytanie warte pół miliona złotych. Uczestniczka nie była w stanie wskazać prawidłowej odpowiedzi, nie miała też do dyspozycji żadnego koła ratunkowego. Ostatecznie postanowiła wycofać się z dalszej gry i opuściła studio z 250 tysiącami złotych na koncie.
Następnie naprzeciw Huberta Urbańskiego zasiadła Krystyna Krajewska. Ekonomistka poradziła sobie z dwoma pierwszymi pytaniami, jednak kolejne ostatecznie ją pokonało. Zawodniczka błędnie wskazała, co jest symbolem komunizmu obok sierpa i młota i niestety pożegnała się z dalszą grą, choć miała do wykorzystania jeszcze dwa koła ratunkowe. Krystyna zdobyła w programie gwarantowany tysiąc złotych. Szansę na milion otrzymał zaś kolejny uczestnik.
"Milionerzy". Która forma jest poprawna? Wykorzystał dwa koła ratunkowe i udzielił błędnej odpowiedzi
Najszybszy w rundzie eliminacyjnej był Grzegorz Lebedowicz i to właśnie on zmierzył się z pytaniami Huberta Urbańskiego. Zawodnik przyszedł na świat na Hawajach i wychowywał się w USA i w Polsce. Grzegorz ukończył prawo i stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim, jak również prawo amerykańskie na Duke University. Obecnie mieszka we Wrocławiu i pracuje jako analityk biznesowy w firmie IT.
Grzegorz błyskawicznie uporał się z pierwszym pytaniem, prawidłowo odpowiedział również na kolejne i wówczas na jego konto trafił tysiąc złotych. Aby zdobyć 2 tysiące złotych, zawodnik musiał wskazać budowlę z kopułą, której średnica jest większa od pozostałych. Grzegorz zdecydował się użyć koła pół na pół i po odrzuceniu błędnych odpowiedzi musiał wybrać między kopułami rzymskiego Panteonu a wrocławskiej Hali Stulecia. Ostatecznie wskazał kopułę rodzimej budowli i była to poprawna odpowiedź. Następnie Grzegorz zmierzył się z pytaniem za 5 tysięcy złotych.
Która forma jest poprawna:
A) Nic nie robienie
B) Nic nierobienie
C) Nicnierobienie
D) Nierobienienic
Zawodnik z miejsca odrzucił odpowiedzi C i D, wątpiąc, że któraś z nich może okazać się prawidłowa. Następnie postanowił skorzystać z koła ratunkowego i poprosił o pomoc publiczność. 39 procent widzów wskazało odpowiedź B, jednak niewiele mniej, bo 29 procent, wybrało odpowiedź A. Grzegorz wciąż nie był do końca pewien, który wariant wskazać jako poprawny. Zdecydował się więc na wykorzystanie kolejnego koła ratunkowego i zadzwonił do przyjaciela.
Przyjaciel Grzegorza był zdania, że to odpowiedź C jest poprawna, jednak nie był tego pewien. Ostatecznie Grzegorz postanowił zaufać intuicji i wybrał odpowiedź A - "nic nie robienie". Niestety nie był to dobry wybór, prawidłową odpowiedzią był bowiem wariant C - "nicnierobienie". Mimo wykorzystania dwóch kół ratunkowych zawodnik pożegnał się z programem, zdobywając gwarantowany tysiąc złotych.
Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
W dotychczasowej historii programu siedmioro uczestników wygrało milion złotych. Jako pierwszy po główną wygraną sięgnął Krzysztof Wójcik w 2010 roku. W 2018 roku jego sukces powtórzyła emerytowana nauczycielka Maria Romanek, zostając tym samym drugą polską milionerką. Jako trzecia czek na milion złotych otrzymała Kasia Kant-Wysocka w 2019 roku, zaś dwa lata później milionerem został muzykolog Jacek Iwaszko. W 2022 roku milion wygrał Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. W 2024 roku po milion złotych sięgnęli kolejno Mateusz Żaboklicki oraz Tomek Boruch.
Zobacz również:
- Patrycja usłyszy pytanie za pół miliona złotych! Znacie odpowiedź?
- "Milionerzy". Jak w kościele nazywa się nawa prostopadła do nawy głównej? To pytanie było warte 75 tysięcy!
- "Milionerzy": Kto nie miał wykształcenia medycznego: Korczak, Miłosz, Boy-Żeleński czy Conan-Doyle?
Autor: Olga Konarzycka