Niektórzy z Was bez wątpienia pamiętają "Milionerów" z 1999 roku. Program jest na antenie TVN już od 20 lat i nadal cieszy się ogromną popularnością wśród fanów. Zobaczcie archiwalne video i przekonajcie się, jak Hubert Urbański wita się z widzami! Czy wiele się zmieniło? Oceńcie to sami!
Wracamy do lat 90. i przypominamy Wam fragment pierwszego odcinka "Milionerów". Gracz walczy o 4 tys. złotych i prosi o pomoc przyjaciela. Czy pytanie "Ile jest muz według mitologii" należy do trudnych? Oceńcie sami! Dajcie ponieść się wyjątkowym emocjom! Od 1999 roku nic się nie zmieniło!
Przez 20 lat w "Milionerach" nie brakowało zaskakujących momentów i wygranych milionów. Dokładnie 3 września 1999 roku odbyła się pierwsza emisja Milionerów. Program świętuje dzisiaj 20 urodziny!
Ewa Kamarad pochodzi z Krakowa i jest magistrem europeistyki, a także doktorem nauk prawnych. Aktualnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim - uczy studentów i prowadzi badania o prawie międzynarodowym i unijnym. Ciekawe, czy uda jej się odpowiedzieć na pytanie, dotyczące związku frazeologicznego.
A Wy jak myślicie: dziesiąta woda po kisielu to:
A. ojczym;
B. macocha;
C. pociotek;
D. pasierb.
Stomatolożka Joanna Szczudlik-Kowalczyk okazała się dobrym graczem i bez chwili zastanowienia odpowiedziała na pytanie: Co dzisiejsza marchew zawdzięcza szesnastowiecznym Holendrom. Pomimo braku kół ratunkowych, kobieta nie chciała rezygnować z gry i postanowiła podjąć ryzyko. Okazuje się, że było warto, ponieważ udało się zgarnąć wysoką kwotę - 125 tysięcy złotych! Zobacz video!
Joanna Szczudlik-Kowalczyk z Legnicy spotkała się z pytaniem: Słowniki i nauczyciele nie polecają formy: A. pierwsi; B. drudzy; C. trzeci; D. szóści. Jak wiadomo są pewne pola gramatyczne niezagospodarowane przez uzus, czyli powszechny zwyczaj. To pokazuje, że struktury słowotwórcze czy morfologiczne muszą być przyjęte przez ogół społeczeństwa - wtedy stają się powszechnie przyjętą normą. Problematyczne okazują się formy liczebników porządkowych.
Zapraszam do gry o milion złotych. Przed nami 12 pytań, 3 koła ratunkowe, 2 progi gwarantowane. Czy chcesz usłyszeć pierwsze pytanie? – na dźwięk tych słów każdy gracz czuje ekscytację i grozę jednocześnie. W najbliższym jesiennym sezonie nie zabraknie silnych emocji, zadziwiających zwrotów akcji i wspaniałych graczy! Zaczynamy!
Amerykański bokser pamięta o historii Polaków. W ubiegłym roku Mike Tyson wziął udział w kampanii przypominającej o bohaterskiej postawie uczestników Powstania Warszawskiego.
W języku hiszpańskim każde pytanie zaczyna się odwróconym znakiem zapytania (¿) a kończy normalnym (?). Gracz nie wykazał się znajomością hiszpańskiego, dlatego też zaznaczył błędną odpowiedź i zakończył grę. Znaliście odpowiedź na pytanie?
Izabela miała kłopot z pytaniem o Amedeo Modiglianiego - włoskiego artystę, który malował portrety swojego marszanda. W czasie gry kobieta mogła wykorzystać dwa koła ratunkowe: telefon do przyjaciela i 50:50, jednak podjęła ryzykowną grę i skorzystała tylko z jednego rozwiązania. Izie udało się wygrać 40 tysięcy! Gratulujemy!
Kupcem zajmującym się handlem dziełami sztuki był polski poeta Leopold Zborowski - opiekun żydowskich malarzy imigrantów.
Magda uznała, że konewka nie jest naczyniem, dlatego wykluczyła odpowiedź A. Kobieta nie zastanawiała się długo nad podjęciem ostatecznej decyzji - "To będzie odpowiedź B" - stwierdziła. Nie wykorzystała żadnego z kół ratunkowych i poległa na pytaniu wartym 500 złotych.
Izabela Tymińska została poproszona o to, by zleźć błąd w wyrażeniach:
A. fundacja imieniem...
B. na imię mi Hubert
C. szkoła imienia...
D. szargać czyjeś imię
Analityczka postanowiła, że zacznie budować zdania z podanymi frazami. Na tej podstawie zaczęła odrzucać odpowiedzi, które nie są właściwe. Wydaje się, że pytanie nie sprawiło jej kłopotu, ale o tym, czy będzie grać dalej - dowiemy się już dzisiaj o 20:55!
Miłosz Roliński - magister farmacji i przyszły doktor nauk medycznych - grał dzielnie, jednak zbytnia pewność siebie przy pytaniu o to: "Na którym półwyspie jest ponad 160 wulkanów z czego około 30 aktywnych" - pokonała zawodnika. A Wy wiedzieliście o tym, że Półwysep Kamczacki to kraina wulkanów i gorących źródeł?
W dzisiejszym odcinku Tomasz Pińczewski kontynuuje grę o milion! Młody zawodnik postanowił, że skorzysta z koła ratunkowego i zdecyduje się na pytanie do publiczności. Co miłuje Pan w Psalmie 33? - tego dowiemy się już o 20:55! Bądźcie z nami!
Tomasz Pińczewski usłyszał pierwsze pytanie w grze o milion! Student e-biznesu udzielił poprawnej odpowiedzi i wykazał się wiedzą z zakresu polskiej mowy potocznej. „Każdy orze, jak może” oznacza, że każdy zarabia i radzi sobie tak, jak potrafi. 21-latek kontynuuje grę już jutro o 20:55! Oglądajcie kolejne wydanie "Milionerów"!