W dzisiejszym odcinku Milionerów Filip Olszówka pokazał fenomenalny poziom gry! Tegoroczny maturzysta bardzo szybko odpowiadał na pytania, zaskakując Huberta Urbańskiego i widzów. Co łączy Brazylię, Indonezję i Kenię? przysporzyło małych problemów, ale drogą dedukcji Filip wskazał poprawny wariant. Do miliona pozostały tylko 4 pytania. Dodatkowo na koncie gracza są jeszcze wszystkie koła ratunkowe! Czy w czwartek padnie główna nagroda? Zobacz video!
Odcinki oglądaj na player.pl.
Hubert Urbański nie zdążył podać odpowiedzi do pytania: Wynik wyborów prezydenckich w 2004 roku stał się na Ukrainie zarzewiem, a gracz znał już poprawny wariant. Filip Olszówka przyznał, że pomogła mu tegoroczna olimpiada z historii. "Czuję, że musimy zmodyfikować zasady w twoim wypadku. Możemy tak grać, że jest pytanie i nie ma czterech możliwych odpowiedzi, tylko ty odpowiadasz (...)" - rzekł żartobliwie prowadzący. Zobacz video!
Odcinki oglądaj na player.pl.
W nazwie którego miesiące kryje się larwa apodialna, czyli beznoga? - to trzecie pytanie, z którym spotkał się nasz gracz. Okazuje się, że dla Filipa Olszówki nie ma trudnych pytań... Maturzysta bardzo szybko udzielił poprawnej odpowiedzi, zaznaczając wariant C. Zobacz video!
Odcinki oglądaj na player.pl.
Pytanie za 1000 złotych brzmi: Jaki obrzęd opisany jest w legendzie o Piaście Kołodzieju i jego synu?
A. chrzest;
B. obrzezanie;
C. postrzyżyny;
D. pochówek.
Przed pojawieniem się czterech wariantów na panelu młody zawodnik znał już odpowiedź. Jego fenomenalna gra zaskoczyła nie tylko Huberta Urbańskiego, ale również widzów. Podsumowując, Filip Olszówka polskie legendy i obrzędy zna doskonale! Zobacz video!
Odcinki Milionerów oglądaj na player.pl.
W dzisiejszym odcinku Milionerów pojawi się maturzysta - Filip Olszówka. Pierwsze pytanie będzie dotyczyć popularnego związku frazeologicznego: Jakie elementy końskiego rzędu puszczamy, kiedy fantazjujemy? A. popręg; B. wodze; C. strzemiona; D. bat. Czy młody zawodnik zaprezentuje wysoki poziom gry? Zobacz video!
Odcinki oglądaj na player.pl.
Leśnik Dawid Kontny trafił na kłopotliwe pytanie o to, co w damskiej szafie, prócz spodni, bywa ołówkowe. Możliwe warianty odpowiedzi, to: A. swetry; B. bolerka; C. spódnice; D. koszule. Gracz bardzo długo głowi się nad wytypowaniem poprawnego rozwiązania... Ostatecznie decyduje, że skorzysta z koła ratunkowego 50:50. Czy wskazówka będzie pomocna? Poprawna odpowiedź to C. Finalnie zawodnik wygrał 1000 zł. Zobacz video!
Odcinki oglądaj na player.pl
Dawid Kontny usłyszał pytanie za 10 tys. złotych: Owce św. Jakuba to jedna z najstarszych ras, która była wymieniana już w Biblii. Co jest charakterystyczne dla jej przedstawicieli? Możliwe odpowiedzi to: A. dwie głowy; B. cztery rogi lub więcej; C. sześcioro oczu; D. osiem lub więcej nóg. Uczestnik drogą dedukcji wytypował odpowiedź B. i kontynuuje grę o milion w następnym odcinku Milionerów. Zobacz video!
Odcinki oglądaj na player.pl.
Marta Dąbrowska z Warszawy w czasie gry o milion spotkała się z pytaniem: Najlepiej przewodzi prąd A. czyta chemiczna woda; B. osolona woda; C. osłodzona woda; D. olej napędowy. Czy zdana matura z chemii i fizyki pomoże w udzieleniu poprawnej odpowiedzi? Zobacz video! Odcinki oglądaj na player.pl.
Tym razem pora na pytanie, które nie należy do trudnych - W której dyscyplinie sportu patronami stylów są owad, ssak i płaz? Możliwe odpowiedzi to: A. w wskoku wzwyż; B. w podnoszeniu ciężarów; C. w rzucie dyskiem; D. w pływaniu. Zobacz video! Odcinki oglądaj na player.pl.
Łukasz Zaliwski przy pytaniu o to, która z karcianych królowych trzęsie państwem w "Alicji w Krainie Czarów" Lewisa Carrolla - zadzwonił do swojej szwagierki Asi. Mężczyzna miał nadzieję na wskazanie poprawnej odpowiedzi, jednak kobieta nie była do końca przekonana, którą odpowiedź wybrać. Tym razem ostatnie koło ratunkowe nie przyniosło szczęścia. Zobacz video!
Odcinki są dostępne na player.pl.
Łukasz Zaliwski z Krakowa bardzo szybko odpowiedział na pytanie kwalifikujące. Mężczyzna zmierzy się z pytaniem: "Liga Narodów, rozgrywana po raz pierwszy w sezonie 2018/2019, to: A. igrzyska rycerskie; B. turniej piłki nożnej; C. rozgrywki szachowe; D. rajd kolarski". Czy w czasie poniedziałkowego odcinka zdobędzie milion? Zobacz video. Odcinek oglądaj również na player.pl.
Milionerzy obchodzą swoje 20. urodziny! Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was gorącą relację! Zobaczcie, co zdradza Hubert Urbański!
W tym roku Milionerzy obchodzą swoje 20. urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was gorącą relację! Czym zaskoczy Hubert Urbański? Zobaczcie video!
Pytanie z Milionerów za 40 tys. złotych brzmiało: "Który to Bono?", a możliwe odpowiedzi to:
A. Farrokh Pulsara;
B. Paul David Hewson;
C. Curtis James Jackson;
D. Reginald Kenneth Dwight.
Malwina Pawlęty z Lubonia poprosiła o koło ratunkowe, ponieważ nie znała poprawnej odpowiedzi. Kobieta zadzwoniła do przyjaciela, jednak ten nie był pewny, czy wie, kto to Bono. Ostatecznie doradził jej, by zaznaczyła odpowiedź B. Dzięki tej rozgrywce Malwina wygrała 40 tys. złotych. Zobacz video! Odcinek dostępny jest na player.pl.
Malwina Pawlęty z Lubonia pokazała świetną grę w czwartkowym odcinku "Milionerów". Usłyszawszy pytanie za ćwierć miliona złotych, przyznała, że instrumenty muzyczne nie są jej mocną stroną. Pytanie, kto w filmie "Blues Brothers" jest właścicielem sklepu, w którym zespół chce kupić instrumenty okazało się bardzo problematyczne. Niestety, ale pilotka wycieczek zdecydowała, że zaznaczy odpowiedź B.
Oto odpowiedzi do pytania:
A. Jose Feliciano;
B. Stevie Wonder;
C. Ray Charles;
D. Andrea Bocelli.
Malwina Pawlęty okazała się najszybszym graczem, dlatego w dzisiejszym odcinku zmierzy się z pytaniem za 5 tys. złotych: Tak zwany ciepły guzik w tramwaju pozwala pasażerowi:
A. otworzyć drzwi;
B. napić się kawy;
C. ogrzać dłonie;
D. połączyć się z policją.
Zawodniczka szczerze wyznała, że nie spotkała się z określeniem "ciepły guzik". Próbą eliminacji wybrała odpowiedź, która jej zdaniem jest poprawna. Czy będzie grać dalej? Oglądaj dziś o 20:55!
Dla Ewy Kamarad pytanie o to, pod jaki zabór trafił Białystok w 1795 roku, jeśli trafił? - było bardzo problematyczne. Zawodniczka bardzo długo zastanawiała się nad tym, jaką decyzję podjąć. Ostatecznie zdecydowała, że zadzwoni do swojej przyjaciółki Kasi, jednak ta – nie umiała wskazać poprawnej odpowiedzi. Do wyboru były cztery możliwości:
A. nie trafił pod żaden;
B. pod austriacki;
C. pod rosyjski;
D. pod pruski.
Ewa zdecydowała, że dla pytania za pół miliona złotych nie będzie ryzykować i opuści program. Wygrała 250 tys. złotych i usłyszała od Huberta Urbańskiego, że to była „długa, ale bardzo ciekawa gra”. Zapraszamy do oglądania nowych odcinków od poniedziałku do piątku, o godz. 20:55!
Pani Joanna, uczestniczka wczorajszego programu "Milionerzy" dobrze radziła sobie przy pierwszych 9 pytaniach. Trudności pojawiły się przy pytaniu za 125 tys. złotych, a brzmiało ono:
Jaki deseń powoli pokrywa ciała Gotye i Kimbry, kiedy śpiewają "Somebody That I Used To Know"?
A. drobniutka łączka;
B. czarno-białe pasy;
C. duże i małe koła;
D. kolorowe trójkąty;
Mimo początkowych wątpliwości, uczestniczka zdecydowała się zaznaczyć odpowiedź D, co było poprawną odpowiedzią.
"Somebody That I Used To Know" to piosenka belgijsko-australijskiego muzyka Gotye z gościnnym udziałem nowozelandzkiej Kimbry z 2011 roku. Utwór przyciągał nie tylko pod kątem muzycznym, ale również wizualnie. Teledysk do piosenki ma ponad 1,2 mld wyświetleń.
Wykładowczyni Ewa Kamarad w teleturnieju "Milionerzy" gra fenomenalnie! Kobieta wielkimi krokami zbliża się do miliona i spotyka się z kłopotliwym pytaniem za 40 tys. złotych.
Spartanie we Wrocławiu, Byki w Lesznie, a Gryfy w Bydgoszczy. To przydomki sportowców trenujących w klubach:
A. żużlowych;
B. narciarskich;
C. koszykarskich;
D. pływackich.
"... to nie jest dziedzina, w której czuje się mocna" - skomentowała Ewa i postanowiła poprosić o pomoc publiczność. Czy takie rozwiązanie pomoże jej w drodze do miliona? - oglądaj dzisiaj o 20:55!
Ewa Kamarad musiała dopasować odpowiedni fragment tekstu do bajki "Lis i kozioł" Adama Mickiewicza:
Już był w ogródku, już witał się z gąską;
Kiedy skok robiąc, wpadł w beczkę wkopaną...
Odpowiedzi, które mogła wybrać, to:
A. gdzie wodę zbierano;
B. skrytą pod firaną;
C. tuż przed altaną;
D. z cieplutką gencjaną".
Ewa nie była zaskoczona tym pytaniem i szybko udzieliła poprawnej odpowiedzi. Finalnie wygrała 20 tysięcy złotych i gra dalej w środę!
Specjalnie dla Was przygotowaliśmy archiwalne materiały video! Jak wyglądała gra w 1999? Zobacz video!
Niektórzy z Was bez wątpienia pamiętają "Milionerów" z 1999 roku. Program jest na antenie TVN już od 20 lat i nadal cieszy się ogromną popularnością wśród fanów. Zobaczcie archiwalne video i przekonajcie się, jak Hubert Urbański wita się z widzami! Czy wiele się zmieniło? Oceńcie to sami!
Wracamy do lat 90. i przypominamy Wam fragment pierwszego odcinka "Milionerów". Gracz walczy o 4 tys. złotych i prosi o pomoc przyjaciela. Czy pytanie "Ile jest muz według mitologii" należy do trudnych? Oceńcie sami! Dajcie ponieść się wyjątkowym emocjom! Od 1999 roku nic się nie zmieniło!
Przez 20 lat w "Milionerach" nie brakowało zaskakujących momentów i wygranych milionów. Dokładnie 3 września 1999 roku odbyła się pierwsza emisja Milionerów. Program świętuje dzisiaj 20 urodziny!
Oglądaj od poniedziałku do czwartku o godz. 20:55
Ewa Kamarad pochodzi z Krakowa i jest magistrem europeistyki, a także doktorem nauk prawnych. Aktualnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim - uczy studentów i prowadzi badania o prawie międzynarodowym i unijnym. Ciekawe, czy uda jej się odpowiedzieć na pytanie, dotyczące związku frazeologicznego.
A Wy jak myślicie: dziesiąta woda po kisielu to:
A. ojczym;
B. macocha;
C. pociotek;
D. pasierb.
Stomatolożka Joanna Szczudlik-Kowalczyk okazała się dobrym graczem i bez chwili zastanowienia odpowiedziała na pytanie: Co dzisiejsza marchew zawdzięcza szesnastowiecznym Holendrom. Pomimo braku kół ratunkowych, kobieta nie chciała rezygnować z gry i postanowiła podjąć ryzyko. Okazuje się, że było warto, ponieważ udało się zgarnąć wysoką kwotę - 125 tysięcy złotych! Zobacz video!
Joanna Szczudlik-Kowalczyk z Legnicy spotkała się z pytaniem: Słowniki i nauczyciele nie polecają formy: A. pierwsi; B. drudzy; C. trzeci; D. szóści. Jak wiadomo są pewne pola gramatyczne niezagospodarowane przez uzus, czyli powszechny zwyczaj. To pokazuje, że struktury słowotwórcze czy morfologiczne muszą być przyjęte przez ogół społeczeństwa - wtedy stają się powszechnie przyjętą normą. Problematyczne okazują się formy liczebników porządkowych.
Poznajcie pytania za 5 tysięcy złotych i oceńcie, które z nich należy do łatwiejszych!