Michel Moran 

MasterChef Junior: Michel Moran pokazał, jak flambirować steki
MasterChef Junior: Michel Moran pokazał, jak flambirować steki
Michel Moran: Każda edycja jest inna - ale każda jest też wyjątkowa!
Michel Moran: Każda edycja jest inna - ale każda jest też wyjątkowa!
Francuski szef kuchni o hiszpańskich korzeniach. Szef kuchni i restaurator z ponad 40-letnim doświadczeniem w branży gastronomicznej. Jego zawód to niego nie tylko sposób na życie, ale także wielka pasja. 
Michel Moran
Michel Moran

Michel Moran — prowadzący MasterChef Junior

Michel Moran to juror polskich edycji kulinarnego show „MasterChef” i „MasterChef Junior”. Charyzmatyczny, dowcipny i bardzo utalentowany szef kuchni z Francji szybko podbił serca telewidzów, uczestników programu i pozostałych jurorów.

MasterChef Junior 8, odcinek 3
MasterChef Junior 8, odcinek 3

Michel Moran prywatnie

Już od 14 roku życia zgłębiał meandry sztuki kulinarnej. Uczył się w paryskiej szkole hotelarstwa „Jean Doruant”, a praktyki zawodowe odbywał w pięciogwiazdkowym hotelu Royle Monceau mieszczącym się w Paryżu oraz w restauracji odznaczonej dwiema gwiazdkami Michelin – Le Jardin, gdzie szefami kuchni były takie osobistości Gabriel Biscaye czy Bernard Loiseau.

Kolejne doświadczenie zawodowe Michel Moran zdobywał w restauracjach zlokalizowanych w różnych zakątkach Europy m.in. w Genewie, Szwajcarii, Niemczech oraz Luksemburgu, gdzie poznał swoją żonę i przyjechał za nią do Polski.

Od 2004 roku posiada własną restaurację w Warszawie, która nieprzerwanie od 2005 roku jest miejscem rekomendowanym przez przewodnik Michelin.

Nagrody i wyróżnienia

W 2006 roku Michel Moran został wyróżniony francuskim odznaczeniem narodowym „Ordre du Mérite Agricole”, przyznanym przez ministra rolnictwa za promowanie jedzenia narodowych produktów rolnych, ryb i owoców morza.

Inne programy, w których wystąpił Michel Moran

Michel Moran znany jest również z programu „Doradca smaku”, gdzie wielbiciele dobrej kuchni mogli obejrzeć pracę sławnego kucharza i zaczerpnąć inspiracji dla swoich kuchennych wyczynów.

Oprócz tego występował również w programie „Kolekcja smaków”, w którego czasie zapraszał na kolację różne osobistości ze świata sportu, filmu czy telewizji. Czy gościom Michela posmakują przygotowane przez niego potrawy i czym porozmawiają przy wspólnym stole? Tego właśnie dowiadujemy się, oglądając program.

Inne osiągnięcia

Poza uczestnictwem w różnych programach telewizyjnych Michel Moran wydał również książki kucharskie:

  • „Moje smaki”, „Doradca smaku” i „Doradca smaku 2”, które powstały na podstawie prowadzonego przez niego programu.

    Autor: Aleksandra Wolniewicz

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości