Azja Express: Trudne zadania i pierwsza eliminacja. Podsumowanie 2. odcinka

Azja Express: Strzelanie z łuku i liczenie ubrań
Azja Express: Strzelanie z łuku i liczenie ubrańTVN
wideo 2/9

Strzelanie z łuku, misja na polu słoneczników i szukanie figurek, to tylko kilka zadań, z którymi zmierzyli się uczestnicy "Azja Express". Zobacz podsumowanie drugiego odcinka programu.

"Azja Express" - sezon 3., odcinek 2.

W drugim odcinku "Azja Express" zasada numer jeden brzmiała – nie być ostatnim na mecie. Jedynym ratunkiem dla spóźnialskich jest zawartość czarnej koperty przekazanej przez prowadzącą na samym początku. Jeśli w środku jest zielony kartonik, para zostaje i ściga się dalej. Czerwona kartka zawsze i wszędzie oznacza to samo - zejście ze szlaku i powrót do domu.

Pierwsze zadanie na trasie wyścigu wymagało sprawności i skupienia. Sukces tej misji zależał od celnego i czujnego oka. By ruszyć w drogę wystarczyło trafić z łuku do tradycyjnej osmańskiej tarczy i policzyć wszystkie części garderoby ubranego na cebulkę łucznika.

Po dniu pełnym wrażeń uczestnicy "Azja Express" szukali noclegu. Potrzebowali odpocząć po zakończeniu dziennego etapu wyścigu. Wszyscy spotkali życzliwych i gościnnych ludzi. Adam Zdrójkowski i Dariusz Zdrójkowski oraz Wojtek Łozowski i Bartek Kochanek byli bardzo wzruszeni gościnnością i serdecznością. Czesław Mozil i Dorota Mozil zostali zaproszeni na dziecięcą imprezę urodzinową. Andziaks i Luka oraz Kasia i Jędrek Gąsiennica nocowali razem w hali sportowej. 

Azja Express: Adam i Wojtek wzruszyli się dobrocią ludzi
Azja Express: Adam i Wojtek wzruszyli się dobrocią ludzi Zobacz fragment drugiego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

Najważniejszy w programie "Azja Express" jest czas. Pobudka o świcie i pierwsza misja na polach słoneczników ożywiła ciało i umysł ścigających się par. Każdy musiał opracować własną technikę zbierania roślin i napełnienia pojemników olejem. Ilość i szybkość miały największe znaczenie. Reni Jusis i Remigiusz Dorawa poradzili sobie świetnie, ponieważ wiedzieli, jak szybko i skutecznie ścinać słoneczniki. Czesław Mozil oblał się olejem. Postanowił zabrać ze sobą jego minimalną ilość. Wojtek Łozowski i Bartek Kochanek opracowali swój plan działania.

Dwa najszybsze duety, które zameldowały się w punkcie kontrolnym gry, mogły wytaplać się w oleju. Kasia Gąsienica i Jędrek Gąsienica oraz Krystian Pesta i Oliwia Pesta bawili się świetnie. Stawką był amulet o wartości 10 tysięcy złotych. 

Azja Express: Zapasy w oleju i gra o amulet
Azja Express: Zapasy w oleju i gra o amulet Zobacz fragment drugiego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

W kolejnej misji należało wykazać się spostrzegawczością. Uczestnicy "Azja Express" musieli odnaleźć igłę w stogu siana, czyli konkretne figurki z pianki morskiej w specjalnie oznaczonych sklepach. Kasia Gąsienica i Jędrek Gąsienica oraz Andziaks i Luka obawiali się, że nie dotrą na czas na metę. Wszyscy dopiero po skosztowaniu niezwykle ulepnego przysmaku macun i poczęstowaniu nim przechodniów mogli ruszać do celu. 

Azja Express: Czesław Mozil z żoną odpadli
Azja Express: Czesław Mozil z żoną odpadli Zobacz fragment drugiego odcinka programu "Azja Express". Źródło: TVN

"Azja Express" - kto odpadł?

W drugim odcinku zasada numer jeden brzmi – nie być ostatnim na mecie. Daria Ładocha czekała uczestników "Azja Express" w miejscowości Kütahya. Wszyscy byli ciekawi, co skrywa czarna koperta? Czy pierwsza para pożegna się z programem, a może jednak w trzecim odcinku nadal będzie komplet uczestników? Niestety okazało się, że 2. odcinek zakończy się eliminacją. Czesław Mozil i Dorota Mozil odpadli z "Azja Express". Zameldowali się jako ostatni na mecie.

Wszystkie odcinki "Azja Express" i "Ameryka Express" obejrzysz w Playerze.

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości