Michał Piróg

Michał Piróg o pracy uczestników Top Model
Michał Piróg - tancerz, choreograf, nauczyciel tańca, aktor. Od pierwszej edycji w 2010 roku prowadzący polskiej edycji formatu „Top Model”.

Początki kariery tanecznej Michała Piróga

Michał Piróg jako nastolatek sam uczył się tańczyć, oglądając kasety VHS. Zadebiutował w 1998 r. w spektaklu Piotra Galińskiego „Mieć czy brać”. Występował w musicalach w Teatrze Muzycznym Roma.

Michał Piróg – “You Can Dance”, “Top Model” i inne programy TVN

Michał Piróg największą popularność zyskał jako juror w programie „You Can Dance - Po Prostu Tańcz!”, emitowanego w latach 2007–2012 oraz 2015–2016. Od 2010 roku prowadzi program „Top Model”, gdzie wspiera z backstage’u aspirujących modeli i modelki. Uczestniczył także w drugiej edycji „Azja Express”. Piróg tworzył choreografie do programu „Droga do gwiazd”.

Kariera teatralna i aktorska Michała Piróga

Pasją Michała jest aktorstwo. Występuje w teatrze „Fabryka Marzeń”, gdzie można go zobaczyć w spektaklach takich jak:

● „Szalone nożyczki”,

● „Chcesz się bawić? Zadzwoń!”,

● „Pomoc domowa”.

Pojawił się w serialach i filmach m.in.: „Niania”, „Druga Szansa”, „Wkręceni 2”.

Działalność charytatywna i książka Michała Piróga

Michał jest wegetarianinem i aktywistą na rzecz praw zwierząt, często angażuje się w kampanie WWF. Jest również aktywistą społecznym, angażuje się w walkę o prawa osób LGBT+.

W 2019 r. zaangażował się w kampanię „Głosuję na miłość” zachęcającą do oddania głosu w wyborach parlamentarnych na partie polityczne wspierające środowisko LGBT+. W tym samym roku wydał swoją autobiografię „Chcę żyć”.

Michał Piróg – Instagram

Na Instagramie Michała Piróga jest aż 500 tys. obserwatorów. Na swoim profilu często wypowiada się w obronie praw zwierząt czy praw osób LGBT+.

Top Model: Michał Piróg
Top Model: Michał Piróg
Źródło: TVN
Top Model 12: Michał Piróg rozmawiał o srebrnym bilecie
Zobacz wideo.
Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości