Martyna Wojciechowska 

Martyna Wojciechowska: "Dziękuję, że jesteście z nami!"
Źródło: TVN
Martyna Wojciechowska to dziennikarka, osobowość telewizyjna, podróżniczka, założycielka fundacji Unaweza. Od lat dociera do swoich bohaterek na „krańcach świata”. Martyna jest charyzmatyczną, inspirującą kobietą, dla której „niemożliwe nie istnieje”.

Martyna Wojciechowska w TVN 

Wojciechowska swoją przygodę z telewizją rozpoczęła od prowadzenia programu “Automaniak”, do którego napisała scenariusz. W kolejnych latach prowadziła programy:

●     „Dzieciaki z klasą”,

●     „Big Brother”.

Od 2009 r. jest prowadzącą programu „Kobieta na krańcu świata”. Po zdobyciu szczytu Mount Everest w lutym 2007 roku objęła funkcję redaktor naczelnej magazynów „National Geographic Polska” „National Geographic Traveler, którą pełniła do 2017 r.  

Fundacja Unaweza i kampanie społeczne Wojciechowskiej 

Prawa kobiet oraz zdrowie psychiczne dzieci to kwestie bliskie sercu Martyny. W 2022 r. wraz ze swoją Fundacją Unaweza zainicjowała program „Młode Głowy”, w ramach którego przeprowadzono ogólnopolskie badanie na temat kondycji zdrowia psychicznego dzieci w Polsce.

Fundacja Unaweza pomaga kobietom i dzieciom, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Jej nazwę wymyśliła Kabula – adoptowana córka Wojciechowskiej, którą jest pierwszą podopieczną fundacji. Wyraz unaweza oznacza w języku suahili „możesz”, bo „każdy z nas może” to hasło, które przyświeca fundacji.

W 2022 r. Martyna Wojciechowska została również ambasadorką kampanii Girls can achieve anything! zorganizowanej przez LEGO.

Martyna Wojciechowska – nagrody i wyróżnienia

Martyna Wojciechowska posiada na swoim koncie wiele cennych nagród i wyróżnień, m.in.:

●     Złota Telekamera 2019 w kategorii Osobowość Telewizyjna,

●     Wiktor 2014 w kategorii Wyjątkowa Osobowość,

●     Trzykrotna Telekamera 2016-2018 w kategorii Osobowość Telewizyjna,

●     Nagroda Bursztynowego Motyla im. Arkadego Fiedlera.

Gwiazda w 2009 r. została wybrana Kobietą Roku magazynu „Twój Styl”. Portal Onet przyznał jej tytuł Osobowości Roku 2011 i 2014. Została też uznana „Najbardziej Wpływową Kobietą roku 2014” w kategorii Media, według rankingu Gazety Wyborczej. Ponadto była dwukrotną laureatką nagrody MediaTORY.  W 2023 podróżniczka została odznaczona Orderem Uśmiechu za swoja działalność na rzecz dzieci. W tym samym roku została wyróżniona w kategorii Influencer Odpowiedzialny Społecznie podczas plebiscytu #Hashtagi Roku 2023.

Pasje i hobby Martyny Wojciechowskiej 

Martyna Wojciechowska uwielbia sporty ekstremalne, nurkowanie, wspinaczkę czy rajdy samochodowe. Posiada Międzynarodową Sportową Licencję Rajdową i Wyścigową. W 2002 r. ukończyła słynny Rajd Dakar, jako pierwsza Polka i kobieta z Europy Środkowo-Wschodniej.

Jest drugą Polką, która zdobyła „Koronę Ziemi” wszystkie najwyższe góry siedmiu kontynentów. Martyna wspięła się na najwyższy szczyt na świecie Mount Everest półtora roku po tym, jak w wypadku samochodowym złamała kręgosłup.

Martyna Wojciechowska – Instagram i YouTube 

W 2023 r. w rankingu Forbesa znalazła się wśród TOP 10 gwiazd polskiego Instagrama. Jej profil @martyna.world obserwuje 2,2 miliona ludzi. Ma również kanał na YouTube o nazwie DALEJ Martyna Wojciechowska, w którym prowadzi rozmowy z inspirującymi ją ludźmi. Liczba subskrypcji wynosi 135 tys.

Źródło zdjęcia głównego: M.Janiszewski

podziel się:

Pozostałe wiadomości