Malwina Wędzikowska

Malwina Wędzikowska
Malwina Wędzikowska
Malwina Wędzikowska to osobowość telewizyjna, kostiumografka i prowadząca najnowszego show „The Traitors”, który niebawem trafi na antenę TVN. Charyzmatyczna, utalentowana i kreatywna stylistka zasłynęła ze swoich nietuzinkowych kreacji, w których pojawia się na branżowych eventach.

Malwina Wędzikowska – wiek i życie prywatne 

Malwina Wędzikowska urodziła się 24 lutego 1981 roku w Łodzi. W rodzinnym mieście ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego. Tuż po nich gwiazda wyjechała do stolicy, gdzie znalazła pracę m.in. u boku jednej z największych piosenkarek polskiej estrady muzycznej – Maryli Rodowicz.

Malwina Wędzikowska – kariera telewizyjna 

Zanim Malwina pojawiła się na ekranach telewizorów, to dbała o dobór odpowiednich stylizacji w znanych programach telewizyjnych tj. „Top Model” czy „Taniec z gwiazdami”. Gwiazda pracowała również nad kostiumami w filmach:

 • „Zmiana”,
  • „Ambicja”,
   • „Ważki”.

    Niedługo później, bo w 2017 roku Wędzikowska rozpoczęła współpracę ze stacją TTV, jako stylistka w programie „Druga twarz”. Show przedstawiało uczestników, którzy zwrócili się z prośbą o pomoc w zmianie własnego stylu. Malwina wraz z zespołem fryzjerów, charakteryzatorów oraz makijażystów – przeprowadzała prawdziwą modową rewolucję.

    Malwina Wędzikowska była prowadzącą programu „Ostatnia Szansa”. Zwyciężyła w drugiej edycji „99 - Gra o wszystko”, gdzie konkurowała z innymi osobowościami TTV. W 2022 r. razem z mamą wzięła udział w programie reality „Rzeczy, których nie nauczyła mnie matka”, dzięki któremu widzowie dowiedzieli się więcej o jej życiu prywatnym. W tym roku Malwina została prowadzącą “The Traitors” – formatu, który stał się międzynarodowym hitem. Format pochodzi z Holandii i jest inspirowany popularną grą „Mafia”. Uczestnicy dzielą się na dwie grupy „Zdrajców” i „Lojalnych”. Show realizowane jest z wielkim rozmachem oraz dużą dawką adrenaliny – nic więc dziwnego, że program odniósł sukces w ponad 20 krajach.

    Malwina Wędzikowska - media społecznościowe

    Malwina jest aktywna na Instagramie. Chętnie pokazuje swoje stylizacje i dzieli się momentami ze swojego życia prywatnego. Jej konto obserwuje 133 tysiące fanów.

    Autor: Dominika Reszke

    Źródło: tvn24.pl, cozatydzien.tvn.pl

    Źródło zdjęcia głównego: TVN

    podziel się:

    Pozostałe wiadomości