Milionerzy: Radiów, kinów czy telewizjów? Znasz odpowiedź na pytanie?

Milionerzy: Radiów, kinów czy telewizjów?
Mikołaj Sadek, gracz 627. odcinka programu musiał się uporać z pytaniem z tematyki, z którą uczestnicy "Milionerów" często mają problemy.

Mikołaj, programista, który ukończył inżynierię nanostruktur na Uniwersytecie Warszawskim oraz Informatykę na Politechnice Warszawskiej, podczas swojej gry musiał się zmierzyć z pytaniem spoza jego kręgu zainteresowań.

Milionerzy - pytanie, które przysparza problemy graczom

Pytania z szeroko pojętego języka polskiego lubią pojawiać się w programie Milionerzy. I mimo, że odmiana przez przypadki jest wszystkim znana, to stres jaki towarzyszy graczom w studio, powoduje, że nawet tak pozornie proste pytania, okazują się problematyczne.

Pytanie brzmiało:

Który dopełniacz liczby mnogiej jest napisany poprawnie?

A) radiów

B) telewizjów

C) czasopismów

D) kinów

Dopełniacz liczby mnogiej często przysparza trudności nie tylko osobom uczącym się języka polskiego jako obcego. Mikołaj po chwili zastanowienia zdecydował się na odopowiedź A), czyli "radiów" i wygrał 10 tysięcy złotych.

- Rzeczowniki rodzaju nijakiego nie mają końcówek - ów, nie mówimy polów, oknów, dzieciów, ale właśnie radiów to wyjątek, a w ogóle profesor Miodek zaleca formę odbiorników radiowych - wyjaśnił Hubert Urbański.

W dalszej grze Mikołaj radził sobie równie imponująco. Dopiero pytanie za ćwierć miliona złotych zatrzymało gracza.

Milionerzy: Jak grał Mikołaj Sadek

Milionerzy: Kto mółgby być ojcem Krzysztofa Kolumba?
Milionerzy: Kto mółgby być ojcem Krzysztofa Kolumba?
Milionerzy: Mikołaj usłyszał pytanie za ćwierć miliona
Milionerzy: Mikołaj usłyszał pytanie za ćwierć miliona
Milionerzy: W pytaniu za 75 tysięcy wystarczyło znać wiersz Brzechwy
Milionerzy: W pytaniu za 75 tysięcy wystarczyło znać wiersz Brzechwy
Milionerzy: Gdzie podpisano Wielką Kartę Swobód?
Milionerzy: Gdzie podpisano Wielką Kartę Swobód?

"Milionerzy" - o czym jest program?

Ulubiony program milionów Polaków – to pełna wrażeń i emocji gra, w której wiek, zawód oraz zainteresowania nie mają większego znaczenia. Wygrać może każdy! Na uczestników po eliminacji „kto pierwszy, ten lepszy” czeka 12 pytań. Odpowiedzi udzielane charyzmatycznemu prowadzącemu muszą być definitywne i ostateczne. W chwili zwątpienia można poradzić się publiczności, zadzwonić do przyjaciela albo odrzucić połowę wariantów. Zasady programu wydają się proste, ale w obliczu gry przed kamerami ciężko jest zapanować nad emocjami. Droga do bogactwa tylko w teorii wygląda na łatwą, bo gdy nerwy biorą górę, nawet te najłatwiejsze pytania wydają się trudne.

Milionerzy: Wielka nowość na wiosnę. Casting do nowego sezonu trwa!
Milionerzy: Wielka nowość na wiosnę. Casting do nowego sezonu trwa!
"Milionerzy" powrócą na antenę wiosną 2024 roku, a Hubert Urbański ma niespodziankę dla kolejnych graczy: nowe koło ratunkowe!

Nowe odcinki programu już wiosną w TVN i Playerze!

Autor: Anna Szafrańska

Źródło: TVN.PL

podziel się:

Pozostałe wiadomości