Krąg Putina. Tajemnice europejskich majątków w Europie - najnowszy film Ewy Galicy jest dostępny na player.pl i TVN24GO

Co łączy rosyjskiego wiolonczelistę z trenerem judo z Petersburga i kosmetolożką z Rygi? Kto stoi za miliardami wyprowadzonymi z Rosji? Reżyserka odpowiedzi na te i inne pytania szukała m.in. w Anglii, Hiszpanii i w Ukrainie.
Krąg Putina. Tajemnice rosyjskich majątków w Europie
Film Ewy Galicy

Dwa lata po pełnoskalowym ataku Rosji na Ukrainę i wprowadzeniu sankcji na najbogatszych rosyjskich oligarchów Ewa Galica postanowiła sprawdzić czy rzeczywiście stracili oni swoje wille i jachty. 

Ewa Galica rozmawia między innymi z hiszpańskim prokuratorem, który od 20 lat ryzykując życiem, ściga rosyjską mafię, a teraz prowadzi najtrudniejszą sprawę w swojej karierze. W filmie występuje też amerykański biznesmen, którego Putin wydalił z Rosji, a jego prawnik stracił życie w rosyjskim więzieniu. O swoim śledztwie opowiada szef zespołu dziennikarzy OCCRP, którzy znaleźli w Europie rosyjskie aktywa warte prawie 20 miliardów dolarów. 

Reżyserka pokazuje też własne śledztwo. Podążając za pieniędzmi wyprowadzonymi z Rosji dociera aż na Teneryfę, gdzie spotyka zamieszanych w pranie brudnych pieniędzy Rosjan.

Film jest dostępny już teraz na player.pl i TVN24GO.

W tym temacie powstał podcast - rozmowa redaktora naczelnego Superwizjera Jarosława Jabrzyka z Ewą Galicą o kulisach pracy nad dokumentem.

podziel się:

Pozostałe wiadomości