Kiedy armia rosyjska wkroczyła na Ukrainę chyba nikt nie był w stanie wyobrazić sobie bestialstwa, jakie zapanuje na terenach zajętych przez agresora. Irpień, Bucza, Izium to miejsca, w których doszło do masowych mordów ludności cywilnej. Ale takich miejsc w Europie jest znacznie więcej. 31 lat temu Serbowie wkroczyli do kompletnie zniszczonego chorwackiego miasta Vukovar.
To miał być wielki sukces policji. Nad brzegiem Wisły w okolicach Ciechocinka rzekomo ujawniono gigantyczną plantację konopi indyjskich. W komunikatach wysyłanych do mediów urosła ona niemal do rangi plantacji koki w Ameryce Południowej. A właściciela pola traktowano jak narkotykowego barona.
Kapitan Magdalena J. była oficerem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To ona jako pierwsza ustaliła, że Amber Gold może stać się wielką piramidą finansową.
Charków, ponad milionowe miasto w północnej Ukrainie heroicznie broni się od pierwszego dnia wojny. Rosyjscy okupanci zostali odepchnięci, ale wróg wciąż zrzuca bomby na miasto i zabija cywilów.
Michał Przedlacki od 17 lat pracował w pomocy pierwszego rzutu w strefach objętych konfliktami zbrojnymi dokumentując tragedię i codzienność ludzi, których dopada wojna.
Oferował pomoc, zdobywał zaufanie, a następnie cynicznie wykorzystywał. W najbliższym reportażu pokażemy historie osób, które skuszone obietnicą lukratywnego biznesu potraciły rodzinne majątki albo oszczędności całego życia.
Chociaż kościół rzymskokatolicki w Polsce korzysta z publicznych środków, wszelkie sprawy związane z jego majątkiem okryte są najgłębszą tajemnicą. Tymczasem kościelne inwestycje powstają na publicznych gruntach przekazywanych przez samorządy za ułamek rzeczywistej wartości. Świątynie są budowane z datków wiernych, a kościelne zabytki remontowane są z publicznych dotacji.
,,Nie przyznam się, bo to nie ja zabiłam” to słowa, które Beata Pasik powtarza konsekwentnie od ponad 20 lat. Skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w warszawskim butiku Ultimo, kilka miesięcy temu wyszła na wolność.
Pół miliona euro dziennie – to kara, jaką na polski rząd nałożył Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Całkowita kwota do zapłaty przekroczyła już 125 milionów złotych i stale rośnie.
Papież Jan Paweł II traktował ją jak córkę. Po zaginięciu Emanueli Orlandi, 15-to letniej uczennicy, obywatelki Watykanu, aż 8 razy apelował do porywaczy o uwolnienie dziewczyny.
Beata Pasik została uznana przez sąd za winną zbrodni w butiku Ultimo. Za zabójstwo młodego mężczyzny i usiłowanie zabójstwa jego żony spędziła w więzieniu 18 lat swojego życia. Mimo, iż została skazana na 25 lat to sąd penitencjarny warunkowo darował jej aż 7 lat pobytu w zakładzie karnym. To bardzo rzadki przypadek, szczególnie przy tak brutalnym czynie.
Sławoj Leszek Głódź, wieloletni biskup polowy wojska polskiego i diecezji gdańskiej, generał dywizji, a także patron stworzonej przez Mariana Banasia Krajowej Administracji Skarbowej. Przez wiele lat uznawany za jedną z najbardziej wpływowych i wszechwładnych postaci życia publicznego.
Nagranie, do którego dotarli reporterzy Superwizjera od kilku lat jest w posiadaniu polskich służb specjalnych. To zapis rozmowy, w której grupa mężczyzn omawia plan przemytu olbrzymich ilości papierosów do Europy.
Nie poszli prosić o pomoc do lichwiarskiej firmy pożyczkowej, ale do dużej spółki notowanej na giełdzie dla małych i średnich przedsiębiorstw. Umów nie podpisywali na przysłowiowym kolanie, ale w renomowanej warszawskiej kancelarii notarialnej. Mimo to, zamiast obiecanej pomocy stracili dorobek całego swojego życia.
Gang pseudokibiców sprzedający broń i materiały wybuchowe. Ponadto wyłudzenia podatków, pranie pieniędzy i korupcja w piłce nożnej. Takie poważne wątki pojawiają się w śledztwie, które przez wiele miesięcy prowadzi łódzka delegatura prokuratury krajowej.
Ponad ćwierć miliarda złotych kosztował rządowy program Polskie Szwalnie zainicjowany przez Ministerstwo Rozwoju i objęty patronatem przez prezydenta Andrzeja Dudę. Wyznaczona do jego realizacji Agencja Rozwoju Przemysłu miała zapewnić produkcję polskich maseczek ochronnych.
Więzienia dla kobiet - hermetyczny, tajemniczy świat, którzy rządzi się swoimi, wyjątkowymi regułami. Jak wygląda codzienne życie w kobiecym kryminale? Czy często pojawia się przemoc? W jakich okolicznościach dochodzi do kontaktów seksualnych? Jak zawierają się przyjaźnie, które pomagają przetrwać w celi?