Profesor medycyny Paweł P. to bliski znajomy kościelnych dostojników i najważniejszych polityków w państwie. Jest także znanym myśliwym, który jeszcze niedawno kierował Naczelną Radą Łowiecką.
System Pegasus to wyrafinowane narzędzie informatyczne, które może przejąć kontrolę nad niemal każdym smartfonem. Dzięki niemu służby specjalne oglądają, słuchają i czytają wszystko, co robimy. Pegasus pozwala im także ingerować w telefon, sterować nim i pozyskiwać nasze loginy i hasła. W zamyśle system miał szpiegować terrorystów, ale w niektórych krajach stał się narzędziem śledzenia przeciwników politycznych.
Co dzieje się za murami zamkniętych ośrodków dla cudzoziemców w Polsce? Dziennikarze nie mają tam dostępu, a instytucje państwa pilnie strzegą, aby jak najmniej informacji docierało do opinii publicznej. Czy jest tak dlatego, że łamane są tam prawa człowieka i dochodzi do wielu nadużyć?
Odszkodowanie za śmierć bliskiej osoby w wypadku komunikacyjnym może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Ale dla wielu ludzi sądowa walka o zadośćuczynienie jest zbyt trudna emocjonalnie i czasochłonna. Dlatego, jak grzyby po deszczu powstają firmy wyspecjalizowane w sprawach odszkodowawczych.
Dolny Śląsk to region, gdzie zwozi się śmieci z całej Polski, a także z Europy. Na jedno z tamtejszych wysypisk w bardzo krótkim czasie trafiło tysiące ton odpadów. W części były to zakaźne odpady medyczne, które trafiły tam nielegalnie. Zaniepokojeni mieszkańcy podjęli walkę, ale zderzyli się z wielką polityką.
Minęło już ponad pół roku od dnia, kiedy wojska Putina napadły na Ukrainę. Zaraz na początku rosyjskiej agresji nasz reporter spotkał na ulicach Kijowa Wowę, dowódcę jednej z kompanii obrony terytorialnej.
Ta afera wstrząsnęła opinią publiczną i Ministerstwem Sprawiedliwości. Za internetowym profilem „Mała Emi” kryła się kobieta, która chciała pomóc w karierze swojemu ambitnemu mężowi. Od swoich mocodawców otrzymywała poufne dane, a także kłamstwa i insynuacje, które potem zamieszczała w mediach społecznościowych. Jej celem byli sędziowie nieprzychylni zmianom w sądownictwie.
Doktor Marcin J. jest dyplomowanym prawnikiem i wykładowcą akademickim. Kieruje renomowaną kancelarią, a jako ekspert często występuje w programach telewizyjnych. Ale za fasadą oficjalnej działalności kryją się tajemnice i mroczna przeszłość.
Kto okradł Centralne Biuro Antykorupcyjne? To pytanie od kilku lat w tajnym śledztwie zadaje sobie łódzka prokuratura. Celem operacji specjalnej Steuer, miał być minister rządu Donalda Tuska. Jej finałem miały być zaszczyty, awanse, i nagrody dla osób pracujących nad sprawą. Zamiast tego mamy dymisje, prokuratorskie zarzuty i zagubione pieniądze z operacyjnej kasy.
Ukraina kontratakuje i wyzwala się spod okupacji. Po pół roku od putinowskiej napaści ukraińscy żołnierze wkraczają do kolejnych miast i ujawniają nieznane dotychczas zbrodnie. Kolejnym miastem symbolem rosyjskiego barbarzyństwa stał się Izium i odnalezione tam masowe groby zabitych cywilów.
Kiedy armia rosyjska wkroczyła na Ukrainę chyba nikt nie był w stanie wyobrazić sobie bestialstwa, jakie zapanuje na terenach zajętych przez agresora. Irpień, Bucza, Izium to miejsca, w których doszło do masowych mordów ludności cywilnej. Ale takich miejsc w Europie jest znacznie więcej. Niemal dokładnie trzydzieści lat temu Serbowie wkroczyli do kompletnie zniszczonego chorwackiego miasta Vukovar.
Tysiące ludzi z państw Ameryki Łacińskiej przyjeżdża do Polski w celach zarobkowych. Trafiają do fabryk i zakładów na terenie całego kraju. Ale wielu z nich wpada w pułapkę, z której bardzo trudno się wydostać.
Wychował się w podkieleckiej wsi, był rolnikiem, uprawiał truskawki, a także okradał i mordował. Tadeusz Grzesik to największy w historii polskiej kryminalistyki seryjny zabójca. Do dzisiaj, sądownie przypisano mu kilkanaście zbrodni, ale zdaniem specjalistów wiele kolejnych nie zostało jeszcze wykrytych i osądzonych.
Kiedy armia rosyjska wkroczyła na Ukrainę chyba nikt nie był w stanie wyobrazić sobie bestialstwa, jakie zapanuje na terenach zajętych przez agresora. Irpień, Bucza, Izium to miejsca, w których doszło do masowych mordów ludności cywilnej. Ale takich miejsc w Europie jest znacznie więcej. 31 lat temu Serbowie wkroczyli do kompletnie zniszczonego chorwackiego miasta Vukovar.
To miał być wielki sukces policji. Nad brzegiem Wisły w okolicach Ciechocinka rzekomo ujawniono gigantyczną plantację konopi indyjskich. W komunikatach wysyłanych do mediów urosła ona niemal do rangi plantacji koki w Ameryce Południowej. A właściciela pola traktowano jak narkotykowego barona.
Kapitan Magdalena J. była oficerem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. To ona jako pierwsza ustaliła, że Amber Gold może stać się wielką piramidą finansową.
Charków, ponad milionowe miasto w północnej Ukrainie heroicznie broni się od pierwszego dnia wojny. Rosyjscy okupanci zostali odepchnięci, ale wróg wciąż zrzuca bomby na miasto i zabija cywilów.
Michał Przedlacki od 17 lat pracował w pomocy pierwszego rzutu w strefach objętych konfliktami zbrojnymi dokumentując tragedię i codzienność ludzi, których dopada wojna.
Oferował pomoc, zdobywał zaufanie, a następnie cynicznie wykorzystywał. W najbliższym reportażu pokażemy historie osób, które skuszone obietnicą lukratywnego biznesu potraciły rodzinne majątki albo oszczędności całego życia.
Śmiertelna choroba i lekarz, który daje nadzieję. Wielkie pieniądze za tajemnicze urządzenia i substancje. Ustalenia Macieja Fuji w reportażu nagrodzonym Grand Press 2021 w kategorii „Dziennikarstwo specjalistyczne”.
Chociaż kościół rzymskokatolicki w Polsce korzysta z publicznych środków, wszelkie sprawy związane z jego majątkiem okryte są najgłębszą tajemnicą. Tymczasem kościelne inwestycje powstają na publicznych gruntach przekazywanych przez samorządy za ułamek rzeczywistej wartości. Świątynie są budowane z datków wiernych, a kościelne zabytki remontowane są z publicznych dotacji.
,,Nie przyznam się, bo to nie ja zabiłam” to słowa, które Beata Pasik powtarza konsekwentnie od ponad 20 lat. Skazana na 25 lat więzienia za zabójstwo i usiłowanie zabójstwa w warszawskim butiku Ultimo, kilka miesięcy temu wyszła na wolność.
Pół miliona euro dziennie – to kara, jaką na polski rząd nałożył Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Całkowita kwota do zapłaty przekroczyła już 125 milionów złotych i stale rośnie.
Czy wokół sprawy poznańskiego dziennikarza Jarosława Ziętary od blisko 30 lat panuje zmowa milczenia? A może nad sprawą ciąży fatum?
Papież Jan Paweł II traktował ją jak córkę. Po zaginięciu Emanueli Orlandi, 15-to letniej uczennicy, obywatelki Watykanu, aż 8 razy apelował do porywaczy o uwolnienie dziewczyny.
Beata Pasik została uznana przez sąd za winną zbrodni w butiku Ultimo. Za zabójstwo młodego mężczyzny i usiłowanie zabójstwa jego żony spędziła w więzieniu 18 lat swojego życia. Mimo, iż została skazana na 25 lat to sąd penitencjarny warunkowo darował jej aż 7 lat pobytu w zakładzie karnym. To bardzo rzadki przypadek, szczególnie przy tak brutalnym czynie.
Sławoj Leszek Głódź, wieloletni biskup polowy wojska polskiego i diecezji gdańskiej, generał dywizji, a także patron stworzonej przez Mariana Banasia Krajowej Administracji Skarbowej. Przez wiele lat uznawany za jedną z najbardziej wpływowych i wszechwładnych postaci życia publicznego.
Czy wpływowy działacz Prawa i Sprawiedliwości mógł czuć się bezkarny i liczyć na ochronę policji?