Czym były filipinki? Małgorzacie przychodził na myśl jedynie zespół, ale to błąd

Milionerzy: Czym były filipinki?
W 700. odcinku poznaliśmy Małgorzatę Dejner, która po imponującej grze Konrada Walkowiaka stanęła przed szansą wygrania miliona złotych. Na przeszkodzie stanęły jednak filipinki.

Milionerzy. Jak grała Małgorzata Dejner?

W "kto pierwszy, ten lepszy" należało uszeregować palce obu rąk, w kierunku od małego palca lewej ręki do małego palca prawej ręki. To pozornie proste zadanie wymagało przede wszystkim tempa, którym wykazała się Małgorzata Dejner.

Małgorzata pochodzi z Lublina i studiowała towaroznawstwo, a dokładnie zarządzanie jakością produktów konsumpcyjnych. Aktualnie spełnia się w roli mamy. Pierwszego koła ratunkowego użyje przy pytaniu za dwa tysiące złotych.

W 2017 r. w Paryżu wprowadzono przepis wymagający od pracowników budowlanych znajomości francuskiego. To tak zwana klauzula:

A: Cervantesa

B: Dantego

C: Moliera

D: Szekspira

Małgorzata od razu prosi o pomoc publiczność. 66% osób zebranych w studio uważa, że poprawna odpowiedź to C. Na drugim miejscu plasuje się A z wynikiem 24%. - Też tak myślałam o tym Molierze, także zaznaczmy ostatecznie C - decyduje się Małgorzata i wygrywa dziesięć tysięcy złotych.

Milionerzy: Większość publiczności znała nazwę francuskiej klauzuli

Czym były filipinki produkowane w warunkach konspiracyjnych w czasie II wojny światowej?  A: czołgami B: granatami

C: radiostacjami

D: czasopismiami

- Filipinki to mi się tylko z zespołem kojarzą tak naprawdę - przyznaje Małgorzata. Zespół Filipinki rzeczywiście istnieje, ale w tym pytaniu chodzi o zupełnie coś innego. Małgorzacie nie pozostaje nic innego, jak użyć ostatniego koła ratunkowego. Kolega wskazuje odpowiedź B - granatami, ale podkreśla, że nie ma 100% pewności. - No filipinki, to mi się coś takiego niezbyt groźnego kojarzy - komentuje Małgorzata, która skłania się ku odpowiedzi D, ale ostatecznie decyduje się zrezygnować z dalszej gry.

A jaka jest prawidłowa odpowiedź? Kolega pod telefonem miał rację. Filipinki był ręcznym granatem produkowanym w latach 1940 - 1944.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

Reporter: Anna Szafrańska

Źródło: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości