Czym były filipinki? Małgorzacie przychodził na myśl jedynie zespół, ale to błąd

Milionerzy: Czym były filipinki?

W 700. odcinku poznaliśmy Małgorzatę Dejner, która po imponującej grze Konrada Walkowiaka stanęła przed szansą wygrania miliona złotych. Na przeszkodzie stanęły jednak filipinki.

Milionerzy. Jak grała Małgorzata Dejner?

W "kto pierwszy, ten lepszy" należało uszeregować palce obu rąk, w kierunku od małego palca lewej ręki do małego palca prawej ręki. To pozornie proste zadanie wymagało przede wszystkim tempa, którym wykazała się Małgorzata Dejner.

Małgorzata pochodzi z Lublina i studiowała towaroznawstwo, a dokładnie zarządzanie jakością produktów konsumpcyjnych. Aktualnie spełnia się w roli mamy. Pierwszego koła ratunkowego użyje przy pytaniu za dwa tysiące złotych.

W 2017 r. w Paryżu wprowadzono przepis wymagający od pracowników budowlanych znajomości francuskiego. To tak zwana klauzula:

A: Cervantesa

B: Dantego

C: Moliera

D: Szekspira

Małgorzata od razu prosi o pomoc publiczność. 66% osób zebranych w studio uważa, że poprawna odpowiedź to C. Na drugim miejscu plasuje się A z wynikiem 24%. - Też tak myślałam o tym Molierze, także zaznaczmy ostatecznie C - decyduje się Małgorzata i wygrywa dziesięć tysięcy złotych.

Milionerzy: Większość publiczności znała nazwę francuskiej klauzuli

Czym były filipinki produkowane w warunkach konspiracyjnych w czasie II wojny światowej?  A: czołgami B: granatami

C: radiostacjami

D: czasopismiami

- Filipinki to mi się tylko z zespołem kojarzą tak naprawdę - przyznaje Małgorzata. Zespół Filipinki rzeczywiście istnieje, ale w tym pytaniu chodzi o zupełnie coś innego. Małgorzacie nie pozostaje nic innego, jak użyć ostatniego koła ratunkowego. Kolega wskazuje odpowiedź B - granatami, ale podkreśla, że nie ma 100% pewności. - No filipinki, to mi się coś takiego niezbyt groźnego kojarzy - komentuje Małgorzata, która skłania się ku odpowiedzi D, ale ostatecznie decyduje się zrezygnować z dalszej gry.

A jaka jest prawidłowa odpowiedź? Kolega pod telefonem miał rację. Filipinki był ręcznym granatem produkowanym w latach 1940 - 1944.

Oglądaj "Milionerów" w Playerze oraz TVN dziś o 20:55.

Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?

Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.

podziel się:

Pozostałe wiadomości