Maciek Jasiak był graczem w poniedziałkowym odcinku "Milionerów"
Milionerzy. Maciek Jasiak. Czy ryzyko popłaciło?
Maciek Jasiak pracuje jako analityk AML, czyli przciwdziała praniu brudnych pieniędzy. Wychował się w Starachowicach a mieszka w Warszawie. W wolnych chwilach ogląda mecze, czyta książki, ogląda programy historyczne i oczywiście "Milionerów".
Dwa pierwsze koła Maciek poświęcił na pytanie za 10 tysięcy złotych. A brzmiało ono:
Jeśli namoczymy kurze jajo w wywarze z czerwonej kapusty z dodatkiem octu, jego skorupka zabarwi się:
A: na czerwono
B: na niebiesko
C: na złoto
D: na pomarańczowo
O ile wskazanie publiczności nie było jednoznaczne, tak telefon do przyjaciela rozwiał jakiekolwiek wątpliwości. Żona Agnieszka od razu wskazała, że może chodzić o kolor niebieski. I miała rację. Maciej dzięki jej pomocy wygrał 10 tysięcy złotych. Za chwilę padło pytanie za 20 tysięcy złotych:
Ludwik Mękarski w 1873 roku opatentował sposób mieszania pary wodnej z powietrzem pod wysokim ciśnieniem, który wykorzystał do napędu:
A: tramwajów
B: samolotów
C: promów
D: sterowców
- Na pewno można odrzucić odpowiedź B, samolotów, ponieważ samolotów wtedy jeszcze nie było - wydedukował gracz. - Odrzuciłbym też odpowiedź A, tramwajów, ponieważ tramwaje jeżdżą na zupełnie coś innego - uznał Maciek. Nie będąc pewnym żadnej z odpowiedzi zdecydował się na 50:50. Odpowiedzi, które pozostały to: tramwaje i promy. Odrzuciwszy wcześniej odpowiedź A, Maciej stawia na promy i ryzykuje 19 tysięcy złotych.
- Ludwik Mękarski w 1873 roku opatentował sposób mieszania pary wodnej z powietrzem pod wysokim ciśnieniem, który wykorzystał do napędu promów. To jest Twój wybór. Przełom XIX i XX wieku. Ten sposób wykorzystywany był m.in. w Nantes, w Paryżu i w Bernie. Chodziło o tramwaje - poinformował Hubert Urbański i tym samym zakończył Maćka grę.
Oglądaj "Milionerów" w Playerze!
Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
Do tej pory mieliśmy siedmiu milionerów w polskiej edycji programu. Krzysztof Wójcik sięgnął po najwyższą nagrodę w 2010 roku. W 2018 roku emerytowana nauczycielka Maria Romanek została drugą polską milionerką, a jako trzecia, w 2019 roku, czek otrzymała Kasia Kant-Wysocka. Dwa lata później bank rozbił muzykolog Jacek Iwaszko, a w 2022 roku piątym milionerem został Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. Na początku 2024 roku szóstym milionerem został Mateusz Żaboklicki. Tomek Boruch dołącza do grona zwycięzców jako siódmy.
- Kto napisał "Czas nieutracony"? Tomasz zużył ostatnie koło ratunkowe, czy wygrał?
- "Ona jest takim terminatorem". Łozowski o Rozenek-Majdan i wyzwaniu w "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"
Reporter: Anna Szafrańska
Źródło: TVN