Azja Express

Ameryka Express, odcinek 9.

Azja Express

Po odejściu pary immunitetowej i pożegnaniu pary, która musiała opuścić program Agnieszka zaskoczyła pozostałych uczestników prośbą o rozwiązanie równania na poziomie czwartej klasy szkoły podstawowej. Wynik równania wskazywał wiek majestatycznych i jedynych w swoim rodzaju kwiatów, o egzotycznej nazwie Puja Raimondiego, porastających otaczające zbocza gór.

"Ameryka Express" - Peru zdobyte!
"Ameryka Express" - Peru zdobyte!

Para, która pierwsza poda prawidłowy wynik będzie miała prawo podjąć bardzo ważne decyzje mające wpływ na przebieg całego odcinka. Jak zwykle matematyka nie sprzyjała uczestnikom. W końcu jedna para podała prawidłowy wynik i musiała zadecydować, który uczestnik w każdej parze jest szefem, a następnie wymieszać pary tak, żeby w każdym nowym zespole, w zmiksowanej parze, był jeden lider.

Wymieszane duety spędzą ze sobą cały odcinek.

Po drodze na uczestników jak zwykle czekały misje do wykonania.

Na plantacji trzciny cukrowej w Paramonga, każda para musiała ściąć określoną ilość łodyg trzciny, by następnie na markecie w miejscowości Baranca wycisnąć sok z tego co zebrała, a potem wypić słodki płyn do ostatniej kropli. Na miejscu misji doszło do nieporozumienia, w wyniku którego dwie zmiksowane pary dosyć poważnie się posprzeczały.

Pierwsza para w punkcie kontrolnym gry ma zapewniony nocleg, a następnego dnia weźmie udział w grze o Amulet wart 10.000 złotych. Jej przeciwnikiem będzie para immunitetowa. Druga para na mecie, skłócona z wygranymi, również weźmie udział w grze w charakterze pomocników.

Po nocy spędzonej u miejscowych uczestnicy walczą o Amulet na pięknej plaży w Barranca. Gra polega na kilkuetapowym transporcie wody, z oceanu do karafki, przy użyciu wiadra i nie tylko. Gdy naczynie zostanie napełnione do pewnego poziomu para może przystąpić do drugiej części zadania i przeprowadzić kulę bilardową przez olbrzymi labirynt.

Po grze wszystkie pary ruszają do Limy. Po drodze dostają smsa z instrukcją wykonania misji - muszą nauczyć współpasażera lub kierowcy słynnej piosenki „Autostop”. Na przedmieściach Limy czeka przedstawicielka polskiej społeczności w Peru, która sprawdzi czy zadanie się powiodło.

Uczestnicy są przekonani, że oryginalna para lidera, która na mecie w Forcie króla Filipa będzie ostatni, żegna się z programem.

Na mecie jedna uczestniczka, przekonana o tym, że jest ostatnia, nie chce wpisać się do książki, ale jej przyszywany partner przekonuje ją do zmiany decyzji.

Zobacz także the best of z 8. odcinka...

Aktualności