Azja Express

Ameryka Express - odcinek 2.

Azja Express
Ameryka Express, odcinek 2
Ameryka Express, odcinek 2

Drugi odcinek programu Ameryka Express zazwyczaj oznacza pierwszą eliminację. W tej edycji w programie pojawi się nowość, przed startem wyścigu prowadząca zaprezentowała Czarną Kopertę, której zawartość może uratować ostatnią parę na mecie.

Podczas pierwszej misji należało odtworzyć tradycyjny taniec Majów. Wystarczyło tylko zaprosić do tańca odpowiednią ilość miejscowych ludzi, co okazało się najtrudniejszym elementem całego układu. Doszło do kilku spięć między parami i popłynęły pierwsze łzy.

Następne zadanie wywołało salwy śmiechu wśród uczestników. Misja była bardzo prosta i polegała na zrobieniu u kiełbasy o długości półtora metra. Jedyny problem polegał na tym, że osoba wykonująca zadanie miała zasłonięte oczy, co sprowokowało kilka całkiem pikantnych skojarzeń. Następnego dnia, dwie pary, które jako pierwsze zameldowały się w punkcie kontrolnym gry, zagrały w Pok-a-tok, rytualną grę w piłkę ery prekolumbijskiej. Na szczęście w przeciwieństwie do starożytnych graczy, jedyną rzeczą jaką uczestnicy mogli stracić, był Amulet o wartości 10 tysięcy złotych. Majowie grali na śmierć i życie. Na boisku otoczonym majestatycznymi ruinami Iximche nie zabrakło sportowych emocji ani fauli, a o wyniku gry zadecydowały rzuty karne.

Kolejna misja, która całkowicie zmieniła kolejność na mecie miała związek z corocznym festiwalem olbrzymich latawców w mieście Sumpango. Pary konkurowały między sobą, a kto pierwszy wzniósł fruwającą zabawkę na wysokość kilkudziesięciu metrów, mógł ruszać dalej. Przegrani musieli czekać na kolejnych rywali. Jednej parze wiatr nie sprzyjał, a latawiec ciągle opadał na ziemię…

Kiedy w końcu wszyscy dotarli na metę, Daria Ładocha otworzyła pierwszą Czarną Kopertę i okazało się czy ostatnia para będzie mogła ścigać się dalej, czy musiała pożegnać się z programem Ameryka Express.

Aktualności