Azja Express

Ameryka Express - odcinek 12.

Azja Express
Ameryka Express: Paweł Deląg, Daria Ładocha
Ameryka Express: Paweł Deląg, Daria Ładocha

Zapraszamy na półfinał programu "Ameryka Express"! W dwunastym odcinku ostatnia para odpadnie tuż przed finałowym wyścigiem.

Podczas pierwszej misji uczestnicy musieli ulepić gliniane naczynie przy użyciu tradycyjnego, garncarskiego koła. Jak tylko zadanie było ukończone, pary otrzymały kolejne instrukcje i kilka kruchych naczyń na drogę. Daria Ładocha zadbała jak zwykle, żeby podróż do punktu kontrolnego gry nie znudziła uczestników, więc poprosiła o ozdobienie garnków znanym przez wszystkich logo programu "Ameryka Express".

Do gry w miasteczku Aracataca, w którym urodził się słynny pisarz Gabriel Garcia Marquez, zakwalifikowały się dwie pary. Uczestnicy musieli podczas wieloetapowej rozgrywki odnaleźć polskie wydanie "Stu lat samotności", czyli słynnej powieści kolumbijskiego noblisty.

Po grze wszyscy ruszyli w dalszą drogę. Następnego dnia rano pary musiały wykonać misję, która polegała na jak najdokładniejszym odmierzeniu wagi soli wydobytej z jeziora. Miejsce w rankingu na półfinałowej mecie będzie zależało od tego, kto najprecyzyjniej wykonał to zadanie. Uczestnicy uzbrojeni w koszyki pełne soli wyruszyli czym prędzej w kierunku mety.

Kolejny sms od prowadzącej oznaczał następne zadanie. Aby zameldować się na mecie wystarczyło przekonać mieszkańca Baranquilla, żeby oddał parze własną koszulkę z logo ulubionej, miejscowej piłkarskiej drużyny. Ostatnia para musiała pożegnać program tuż przed wielkim finałem.

Aktualności