Azja Express

Ameryka Express - odcinek 1.

Azja Express
Uczestnicy Ameryka Express
Uczestnicy Ameryka Express

Nowa prowadząca, nowi uczestnicy, nowe kraje i nowe przygody!

„Wyścig czas zacząć” tak nowa prowadząca Daria Ładocha po raz pierwszy rozpocznie wyścig! Osiem wspaniałych par zacznie swoją niezwykłą przygodę sesją zdjęciową w malowniczym miasteczku Antigua, pierwszej stolicy Gwatemali. Sielanka szybko przerodzi się w wyzwanie, gdyż uczestnicy zostaną „zaaresztowani”? Czym zawinili? Szybko okaże się, że niektórzy mają wiele do ukrycia przed stróżami prawa. To właśnie za kratkami rozpocznie się zabawa. Już od pierwszych chwil wyścigu będzie widać, że każda z par ma swój jedyny i niepowtarzalny styl na osiągnięcie celu i wygraną.

Co zaskakujące, po raz pierwszy w historii programu na start nie dotarli wszyscy uczestnicy wyścigu. Dwie pary nie były w komplecie, ich partnerzy zagubili się gdzieś w podróży. Zamiast do Gwatemali dojechali na Kostarykę. Czy to tylko przypadek?

Pierwsze trudności spotkały uczestników w poszukiwaniu noclegu. Kolejne wyzwania do upragnionej mety to misja związana z rękodziełem i strojami ludowymi rdzennych mieszkańców tej ziemi, czyli Majów. Chichicastenango zaskoczyło wszystkich targiem, tłumem ludzi ubranych we wszystkie kolory tęczy. Zadanie, które wyglądało na proste okazało się nieprzewidywalne w skutkach. Zwłaszcza, że tkanie metodą tradycyjną Majów nie jest w programie zajęć praktyczno–technicznych polskich szkół i wywołało sporo napięć między partnerami duetów.

Pierwszy odcinek to także szczęśliwe zakończenie – spóźnialscy dojechali do Gwatemali! Oczywiście jak reszta graczy musieli pokonać tę samą trasę i wykonać wszystkie zadania! Jak udała się współpraca w tej nowej parze, która była kiedyś parą w życiu?

Aktualności