Skazana

Skazana 2: Smentoch pokaże pazury!

Skazana

Reporter:
Małgorzata Czop
Źródło:
tvn.pl
Skazana 2: Czy Smentoch nas zaskoczy?

Dawid Zawadzki wciela się w postać Smentocha. To strażnik więzienny, który doskonale rozumie reguły gry za kratkami. Nie wszystkie jego wybory i zachowania powinny spotkać się z entuzjazmem. W 1. sezonie pomagał osadzonym wprowadzać narkotyki do więzienia. Czego możemy się po nim spodziewać tym razem?

Smentoch jest postacią, która skutecznie lawiruje między osadzonymi a władzami więzienia. Potrafi rozdawać karty i czerpie korzyści ze swojej pozycji. Zapytaliśmy Dawida Zawadzkiego, czego możemy się po nim spodziewać.

Smentoch ma dość duże pazury i chyba będzie musiał mu je ktoś przytemperować.

Skazana 2: Wszyscy jesteśmy kolorowi, nie zero-jedynkowi
Skazana 2: Wszyscy jesteśmy kolorowi, nie zero-jedynkowi

Wszyscy jesteśmy trochę dobrzy, trochę źli. (...) Smentoch jest taki, jaki powinien, wychowując się w taki sposób, w takim kraju, w takich warunkach, mając takich rodziców... (....) Staram się to zrozumieć.

Skazana 2: Z kim ma kosę Smentoch?
Skazana 2: Z kim ma kosę Smentoch?

Alicja Mazur nie dogadywała się dobrze ze Smentochem. Strażnik nie zawsze potrafił wyciągnąć pomocną dłoń w jej kierunku. Było widać, że ta dwójka nie darzy się sympatią. Czy to się zmieni? Z kim jeszcze Smentoch nie będzie mógł się dogadać w 2. sezonie?

Skazana 2 - co wydarzy się w serialu?

W zakładzie karnym dochodzi do przetasowań personalnych. Kierownikiem penitencjarnym zostaje Hepner, degradując tym samym „Penisa” do roli zwykłego klawisza. Nowy kierownik szybko zyskuje przychylność osadzonych. Jedynie Alicja Mazur podejrzewa w tym podstęp. 

„Penis” w dalszym ciągu ukrywa przed żoną, że to on jest ojcem dziecka „Kosy”. Jak Basia zareaguje na brutalną prawdę? Z wizytą w więzieniu pojawi się ukochany „Pati”, Krystian. Czy Patrycja Cichy spełni marzenie i stanie na ślubnym kobiercu?

Skazana 2 - twórcy i obsada

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara Bartosz Konopka („Nieobecni”, „Pod powierzchnią”, „W głębi lasu”), a za zdjęcia Paweł Flis („Interior”, „Królestwo kobiet”) i Bartek Cierlica PSC („Chrzciny”, „Jak pokochałam gangstera”). Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki („Szadź”, „Królestwo kobiet”). 

Skazana: Agata Kulesza, Ola Adamska i Monika Dawidzuk w wyjątkowym quizie
Skazana: Agata Kulesza, Ola Adamska i Monika Dawidzuk w wyjątkowym quizie

Reporter: Małgorzata Czop

Źródło: tvn.pl

Pozostałe wiadomości