Z każdym odcinkiem ''Milionerów'', pytania są coraz bardziej kreatywne i wystawiają uczestników na próbę wiedzy. Tym razem pojawiło się zagadnienie z dziedziny historii architektury i budownictwa.
Co powstało najwcześniej?
- A) Biały Dom w Waszyngtonie
- B) Brama Brandenburska w Berlinie
- C) Casa Mila w Barcelonie
- D) Ponte Vecchio we Florencji
Przy tym pytaniu nie obeszło się bez koła ratunkowego, którym był telefon do przyjaciela. Po krótkiej konsultacji i wsparciu, padło na wariant D, co okazało się świetnym wyborem. Jak widać, wsparcie zaufanej osoby w ''Milionerach'' to podstawa.
"Milionerzy" – na czym polega gra?
"Milionerzy" to jeden z najbardziej znanych teleturniejów w Polsce, przyciągający widzów swoimi ciekawymi i często trudnymi pytaniami. Prowadzony przez Huberta Urbańskiego program daje uczestnikom szansę na wygranie głównej nagrody – miliona złotych – o ile zdołają odpowiedzieć na dwanaście pytań o rosnącym poziomie trudności. Każdy gracz ma do dyspozycji koła ratunkowe: "pół na pół", "telefon do przyjaciela", "pytanie do publiczności" oraz czwarte koło "zamiana pytania", które jest dostępne dopiero po osiągnięciu pułapu 40 tys. zł.
Ile osób wygrało milion w "Milionerach"?
W dotychczasowej historii programu ośmioro uczestników wygrało milion złotych. Jako pierwszy po główną wygraną sięgnął Krzysztof Wójcik w 2010 roku. W 2018 roku jego sukces powtórzyła emerytowana nauczycielka Maria Romanek, zostając tym samym drugą polską milionerką. Jako trzecia czek na milion złotych otrzymała Kasia Kant-Wysocka w 2019 roku, zaś dwa lata później milionerem został muzykolog Jacek Iwaszko. W 2022 roku milion wygrał Tomasz Orzechowski, który zasłynął niezwykle opanowaną grą. W 2024 roku po milion złotych sięgnęli kolejno Mateusz Żaboklicki, Tomek Boruch i Marek Wojtuń.
- Poznajcie uczestników „LEGO Masters. Kierunek Polska”!
- "Kuba Wojewódzki": Najlepsze fragmenty finałowego odcinka!
Autor: Dominik Pajewski