Ameryka Express, odcinek 5.

Piąty odcinek będzie ostatnim etapem zmagań w Ekwadorze. Jedna para prosto z boskiego Galapagos wyrusza do Peru. Podczas pierwszej misji w miejscowym centrum handlowym uczestnicy muszą przebrać się w prowokacyjny i zwracający uwagę strój do salsy. W stroju muszą dostać się do punktu kontrolnego gry. Polscy gringo odważnie zdecydowali się pokazać swoje fantastyczne nogi całemu światu, wzbudzając niemałą sensację na ulicach Guayaquill.

Jakub Urbański i Tomasz Karolak
Jakub Urbański i Tomasz Karolak

Pierwsze trzy pary, które dotarły do Agnieszki odbyły przyspieszony kurs tańca i wzięły udział w grze o Amulet wart 5 tysięcy złotych.

Następnego dnia wszystkie pary wsiadły do górującego nad miastem diabelskiego koła i zostały zaskoczone najsłynniejszym polskim głosem znanym między innymi z filmów przyrodniczych. Tylko te pary, które uważnie wysłuchały tekstu i domyśliły się, jakie jest rozwiązanie zagadki, dotarły do miejsca kolejnej misji.

Na wzgórzu świętej Anny pod latarnią morską czekała Agnieszka z kolejnymi biletami do Peru – pierwsza para, która do niej dobiegła mogła się zrelaksować i nie brać udziału w ostatnim etapie podróży po Ekwadorze. Z tablicy informacyjnej na wzgórzu uczestnicy dowiedzieli się, gdzie mają się ścigać po kolejne wskazówki.

Na jednej z plantacji bananów, z których słynie Ekwador, każda z par musiała wybrać największą ich zdaniem kiść tego owocu, a następnie podróżować z nią na metę odcinka. Para, która dotarła do prowadzącej z bananami o największej wadze, przesunęła się w rankingu o jedno miejsce w górę. Jedna z par nie miała siły na walkę z przeciwnościami losu i musiała pożegnać się z programem tuż przed granicą z wspaniałym Peru.

Aktualności