Proboszcz i jego miliony - reportaż Bertolda Kittla

Proboszcz i jego miliony
Od wielu lat kwestie dotyczące majątku kościoła rzymskokatolickiego w Polsce okryte są najgłębszą tajemnicą. Chociaż kościół korzysta z publicznych środków, jego przedstawiciele konsekwentnie nie odpowiadają na pytania dziennikarzy. A przecież kościelne inwestycje powstają często na publicznych gruntach przekazywanych przez samorządy za ułamek rzeczywistej wartości. Kościoły budowane są z datków wiernych, a kościelne zabytki remontowane są z publicznych dotacji.

Bohaterem naszego najbliższego reportażu jest proboszcz jednej z gdańskich parafii. Przez wiele lat budował on parafialny kościół. Jak wykorzystał działkę od miasta? Jak dba o swoje interesy?

Zapraszamy na reportaż Bertolda Kittla pt. „Proboszcz i jego miliony” w sobotę o 20:00 na antenie TVN24 i we wtorek 14 grudnia o 22:45 w TVN.

Reportaż już wkrótce będzie dostępny w wersji online na player.pl i TVN24 GO.

podziel się:

Pozostałe wiadomości

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

MasterChef Nastolatki: Rozkoszny podaje przepis na sukces w programie!

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Zobacz pierwszy fragment The Traitors. Zdrajcy przed premierą! Malwina powitała uczestników w zamku

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie

Mata nie udziela wywiadów, ale dla nas zrobił wyjątek! W "Autentycznych" opowiedział o swojej wierze i zaskakującej dla niego diagnozie