Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali

Autor:
Superwizjer
TVN
Reportaż Marcina Wójcika i Bartosza Józefiaka z Gazety Wyborczej

Tysiące ludzi z państw Ameryki Łacińskiej przyjeżdża do Polski w celach zarobkowych. Trafiają do fabryk i zakładów na terenie całego kraju. Ale wielu z nich wpada w pułapkę, z której bardzo trudno się wydostać.

Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali
Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali W ostatnich latach do Polski napływają pracownicy zarobkowi z wielu stron świata. Jedną z dużych fal migracyjnych stanowią mieszkańcy państw Ameryki Łacińskiej. Trafiają do fabryk i zakładów na terenie całej Polski. Ale wielu z nich wpada w pułapkę, z której bardzo trudno się wydostać. Źródło: Superwizjer TVN

Z naszego śledztwa wynika, że firmy, które sprowadzają pracowników z Ameryki Łacińskiej, brutalnie wykorzystują ich nieznajomość języka i polskiego prawa. Meksykanom i Gwatemalczykom kazano pracować nawet po kilkanaście godzin na dobę. Ponadto powtarzają się przypadki zastraszania i nadużyć finansowych. W obronie oszukanych próbował stanąć dziennikarz Orlando Villanueva. Jednak podczas pracy nad reportażem o losach swoich rodaków został zamordowany w Gwatemali. Reportaż „Polska pułapka. Tajemnica śmierci dziennikarza z Gwatemali” jutro o 23:45 w TVN i już teraz na player.pl i TVN24GO.

Autor:Superwizjer TVN

Źródło zdjęcia głównego: Superwizjer TVN

Pozostałe wiadomości