II Nagroda dla produkcji Superwizjera podczas 12. edycji Festiwalu w Deauville

Dokument „Polacy w Legii Cudzoziemskiej” Anny Kowalskiej i Endiego Gęsiny-Torresa zdobył II Nagrodę w kategorii „Organizacje i odpowiedzialność społeczna” podczas 12. edycji Festiwalu Deauville Green Awards 2023.
Polacy w Legii Cudzoziemskiej
Polacy w Legii Cudzoziemskiej

Od ponad 10 lat Deauville Green Awards wybiera i nagradza najlepsze filmy reklamowe, instytucjonalne i dokumentalne dotyczące przemian ekologicznych i społecznych. W tym roku festiwal odbył się 7 i 8 czerwca w miejscowości Deauville w północno-zachodniej Francji.

O dokumencie: Legia Cudzoziemska - kiedyś nazywano ją najmniejszą i najbardziej tajemniczą armią świata, azylem dla kryminalistów, i dezerterów. O legionistach mówiono, że są ‘najemnikami’ w służbie Francji. Dzisiaj ta prestiżowa jednostka przyciąga rekrutów z całego świata. Niektórzy spędzą w niej całe życie, inni szybko odpadną, zmęczeni katorżniczymi treningami i niespotykaną dyscypliną.

W Legii służy prawie 9000 żołnierzy, ze 140 narodowości. Z dala od kraju urodzenia, rodziny i przyjaciół. Większość z nich przed wstąpieniem do francuskiego wojska wiodła normalne, cywilne życie. Niewielu ma odwagę, by stanąć przed kamerą, nam udało się ich do tego przekonać. Anna Kowalska i Endy Gęsina-Torres sprawdzili kim są ci, którzy ryzykują własne życie w imię innego narodu.

Cały dokument można obejrzeć na player.pl i TVN24GO.

podziel się:

Pozostałe wiadomości