Brat zakonnicy odwiedza dom dziecka - historia Roberta Kubickiego

Brat zakonnicy odwiedza dom dziecka

W prowadzonym przez zakonnice domu dziecka w Szamotułach mieszka zwykle około 70 podopiecznych. Robert Kubicki trafił tam, wraz ze swoim rodzeństwem, gdy miał 7 lat. Ośrodek miał być dla nich bezpiecznym azylem, ale tak się nie stało.

Wszystko za sprawą Zdzisława S. - brata dwóch zakonnic, który regularnie odwiedzał sierociniec i zaspokajał w nim swoje seksualne potrzeby. Robert Kubicki przez lata próbował walczyć w instytucjach publicznych o ujawnienie prawdy na temat tego co działo się w domu dziecka w Szamotułach i o ukaranie winnych. Nieskutecznie. Po latach, mimo iż zmaga się z zaburzeniami psychicznymi, rozpoczął prywatne śledztwo i zaczął docierać do świadków tamtych wydarzeń. Czy udało mu się ustalić więcej niż prokuraturze? Czy był jedynym wykorzystywanym chłopcem?

Zapraszamy na reportaż Magdaleny Gwóźdź pt. „Brat zakonnicy odwiedza dom dziecka” w sobotę o 20:00 na antenie TVN24 i we wtorek 23 listopada o 23:40 na antenie TVN. Reportaż będzie również dostępny na player.pl i TVN24 GO.

Pozostałe wiadomości