Po wybuchu w jednym ze skrzydeł więzienia osadzone zostają przeniesione na świetlicę. Pierwsza wspólna noc nie będzie łatwa i bezpieczna dla Alicji. Amfisa próbuje ją zabić.

Sara była na przepustce i pracowała na weselu Alicji. To ona rozmawiała z Ludmiłą przed jej śmiercią. Alicja dopytuje się dziewczyny, czy wie, kim była ofiara i czy zdradziła coś ważnego. Dziewczyna mówi, że dostała od niej telefon komórkowy.

Pati wciąż jest zła na Alicję za to, że straciła prostownicę. Mazur próbuje jednak dowiedzieć się od niej, kim jest tajemnicza dziewczyna z różowymi pasemkami.

Ludmiła prosi Alicję o chwilę rozmowy. Kiedy Mazur udaje się do łazienki, znajduje ciało dziewczyny. Ubrudzona krwią błaga o pomoc, ale to ona staje się główną podejrzaną.

Po spotkaniu Alicji z dyrektorem zakładu, w jej celi dochodzi do przeszukania. Smentoch znajduje prostownicę Patrycji i ją rekwiruje. Cichy podejrzewa, że Mazur na nią doniosła Dworakowi.

Pati wprowadza Alicję w zasady, jakie panują w jej celi. Mazur od razu zostaje zaangażowana do pracy. Nie będzie miała łatwo z młodą dziewczyną, która doskonale zna już zasady panujące w więzieniu.

Alicja Mazur skazała Kosę na 8 lat pozbawienia wolności. Strzelecka trafiła do zakładu karnego w Zabrzu. W tym samym miejscu znajduje się Alicja. Kobieta nie przyjmuje jej z otwartymi ramionami. Czy życie sędzi jest zagrożone?

Alicja Mazur jest sędzia w Sądzie Okręgowym w Katowicach. Uchodzi za surową, ale sprawiedliwą. W jednej w spraw uznaje "Kosę" za winną udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Wymierza jej karę 8 lat pozbawienia wolności.

Kosa nie będzie przebierała w środkach, by dokonać zemsty. Poznajcie bohaterkę, którą gra Marta Malikowska. "Skazana" od 27 kwietnia w TVN!