Anna Korcz

W 1992 r. ukończyła warszawską PWST, już na początku swojej kariery zdobyła uznanie, otrzymała Nagrodę Jana Machulskiego, Nagrodę Łódzkich Krytyków Teatralnych za rolę Matki w "Pelikanie" A. Strindberga na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi, Nagrodę Agencji Teatralnej "Passa", a także Nagrodę Agencji Gudejko.

Od początku swojej kariery była związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, na którego scenie zagrała w wielu spektaklach, m.in. "Sami porządni ludzie", "Hollywood, Hollywood", "Opowieści zimowe". Wydaje się najbardziej włoską spośród polskich aktorek. Anna Korcz potrafi bowiem grać z iście włoskim temperamentem, czego próbki zademonstrowała w "Awanturze w Chioggi" i "Sześciu opowieściach o przemyślności kobiety niewiernej". Współpracowała także z Teatrem Syrena - "Stosunki na szczycie", "Won", Teatrem Komedia - "Łóżko pełne cudzoziemców" i Teatrem Bajka - "Dzikie żądze", teatrem 6. pietro - "Chory z urojenia".

Zagrała w licznych produkcjach filmowych, m.in. "Operacja Samum" W. Pasikowskiego, "Chopin. Pragnienie miłości" J. Antczaka, "Ryś" S. Tyma.

W serialu "Na Wspólnej" występuje w roli Izabeli Brzozowskiej, za którą otrzymała "Telekamerę" tygodnika "Tele Tydzień". Zagrała także w serialu "Naznaczony".

W 2005 roku wzięła udział w I edycji „Tańca z gwiazdami". Tańczyła w parze z Robertem Kochankiem.

Jest założycielką własnej fundacji Stop Przemocy – O Godność Człowieka.

Pozostałe wiadomości