Odcinki

Totalne remonty Szelągowskiej, sezon 6, odcinek 7

Odcinki
Totalne remonty Szelągowskiej 6: Zwiastun 7. odcinka
Totalne remonty Szelągowskiej 6: Zwiastun 7. odcinka

"Totalne remonty Szelągowskiej" - sezon 6., odcinek 7.

Wiola z Gdańska jest bohaterką nowego odcinka programu "Totalne remonty Szelągowskiej". Wspólnie z mężem Tomaszem mają dwoje dorosłych dzieci – Magdę i Krzysztofa. Syn ma 31 lat i znajduje się w spektrum autyzmu. Ma duże trudności w funkcjonowaniu w społeczeństwie. Mieszka z rodzicami.

Wioletta już od wielu lat pracuje na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami. Jest wiceprzewodniczącą Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym, gdzie założyła punkt interwencyjny dla rodziców potrzebujących wsparcia. To właśnie tu mogą znaleźć pomoc prawną i psychologiczną. Bohaterka programu zajęła się także dorosłymi autystami. Stworzyła dla nich specjalny ośrodek, do którego opiekunowie mogą przywieźć na kilka dni swoje dziecko. Na miejscu mogą spędzać czas pod okiem różnych fachowców oraz wziąć udział w warsztatach i treningach ułatwiających im funkcjonowanie. Niestety utrzymanie takiego ośrodka wiele kosztuje, a państwo nie wspiera żadnych rozwiązań dla dorosłych osób znajdujących się w spektrum autyzmu.

Dorota Szelągowska przygotowała metamorfozę mieszkania Wioli. Powstał projekt, a następnie wykonano remont. Współpracownicy projektantki odnowili lokum. Nowe aranżacje pomieszczeń urozmaiciły wnętrza. To prezent dla bohaterki programu w podziękowaniu za dobre serce i godną naśladowania postawę. Wiola jest społeczniczką, która pomaga potrzebującym. Najważniejsze jest dla niej dobro drugiego człowieka. Rodzina i przyjaciele Wioli poprosili o pomoc Dorotę Szelągowską. Zgłosili ją do programu, aby odwdzięczyć się za jej dobro.

Nowy odcinek programu "Totalne remonty Szelągowskiej" w środę, 18 października o godz. 21:35 w TVN.

Źródło zdjęcia głównego: TVN