"Ślub od pierwszego wejrzenia" - eksperyment, jakiego jeszcze nie było!

"Ślub od pierwszego wejrzenia"
"Ślub od pierwszego wejrzenia"

Samotność, nieudane związki i burzliwe rozstania. Co zrobić, gdy intuicja zawodzi w wyborze tej jedynej osoby? Czy warto zaufać nauce i oddać swój los w ręce fachowców? Uczestnicy nowego programu „Ślub od pierwszego wejrzenia” zdecydowali się na ten krok. Idealnego partnera lub partnerki będą dla nich szukać eksperci. Ale jest jeden warunek – swoich wybranków będą mogli poznać dopiero na ślubnym kobiercu…

„Ślub od pierwszego wejrzenia” to budzący na całym świecie skrajne emocje miłosny eksperyment. Jego bohaterami są osoby, które do tej pory nie znalazły drugiej połówki, niemniej ciągle marzą o wielkiej miłości. W jej znalezieniu pomoże tym razem nie swatka czy portal randkowy, lecz specjaliści: prof. Bogusław Pawłowski, Kierownik Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego, od lat badający preferencje w doborze partnerów, Monika Staruch, seksuolog oraz dr Piotr Mosak, psycholog. Testy psychologiczne, wielogodzinne rozmowy, analiza zapachu i wymiarów… To naukowe wytyczne do znalezienia idealnego partnera.

Prof. Bogusław Pawłowski, Monika Staruch oraz dr Piotr Mosak przejrzą setki kwestionariuszy osobowych, zdjęć i wyników badań w poszukiwaniu idealnych par. Ci uczestnicy programu, którym zdaniem naukowców uda się dopasować partnera czy partnerkę, będą mogli poznać dopiero w dniu ślubu. Czy zdecydują się na ten krok i podejmą największe ryzyko w swoim życiu? Jak na tę informację zareagują ich bliscy?

- Ideą tego eksperymentu jest to, aby pokazać, że nie nad wszystkimi decyzjami mamy całkowitą kontrolę. W miłości dużą rolę odgrywają czynniki, których nie zawsze jesteśmy świadomi. Chcemy sprawdzić, czy kierując się wyłącznie nauką możemy znaleźć idealnego partnera i stworzyć szczęśliwy oraz trwały związek – tłumaczy Grzegorz Madej, producent programu.

Na tych, którym wystarczy odwagi, by powiedzieć „tak” nieznajomej osobie, czeka podróż poślubna oraz wspólne mieszkanie. Miłosny eksperyment potrwa miesiąc. Po tym czasie każda z par będzie musiała podjąć decyzję, czy chce dalej budować wspólną przyszłość. Jaki będzie finał tego kontrowersyjnego doświadczenia? Czy naukowe podejście do miłości sprawdzi się w praktyce a wybory ekspertów okażą się strzałem w dziesiątkę?

Eksperci programu: prof. Bogusław Pawłowski – Kierownik Katedry Biologii Człowieka Uniwersytetu Wrocławskiego, Monika Staruch - seksuolog, Piotr Mosak - psycholog

podziel się:

Pozostałe wiadomości