Odcinki

Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 8

Odcinki
Nastolatki rządzą, odcinek 8
Nastolatki rządzą, odcinek 8

W tym telewizyjnym eksperymencie sprawdzamy, jak nastolatkowie poradzą sobie z zarządzaniem domowym budżetem. Na miesiąc to oni otrzymują pełną władzę nad pieniędzmi rodziny. Jakie finansowe decyzje podejmą? Za co zapłacą a jakich wydatków odmówią?

W Warszawie wraz z rodzicami i dwojgiem młodszego rodzeństwa mieszka 17-letni Antoni. Choć uczy się w technikum budowlanym, przyszłość wiąże raczej z biznesem motoryzacyjnym lub własną marką ubrań. Marzy o tym, by zarabiać 20 tysięcy złotych. Antoni nie żałuje pieniędzy na uzupełnianie swojej szafy. Ma w niej dres za 800 złotych, kurtkę za 1300 złotych i bluzę, która kosztowała pół tysiąca. Jego mama Ewelina jest zdania, że mógłby wybierać nieco tańsze rzeczy.

Jak lubiący imprezy ze znajomymi nastolatek poradzi sobie z odpowiedzialnością za całą rodzinę? Dlaczego prowadzący postanowi interweniować i poprosi Antoniego o spotkanie? I co okaże się dla 17-latka największym wyzwaniem podczas pierwszych w życiu zakupów spożywczych dla wszystkich domowników?

Aktualności