Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 9. odcinka!

Nastolatki rządzą... kasą: Poznajcie bohaterów 9. odcinka!
A gdyby tak oddać cały domowy budżet w ręce nastolatka? "Nastolatki rządzą... kasą"  to eksperyment społeczny, w którym to najmłodsze pokolenie przez miesiąc decyduje o wszystkich wydatkach.
Nastolatki rządzą, odcinek 9
Nastolatki rządzą, odcinek 9

Wiktoria wraz z rodziną mieszka w Szczecinie i jest uczennicą II klasy liceum. Jej tata, Dariusz zajmuje się remontami. Mama, Iza szkoli pracowników firmy bukmacherskiej, w której pracuje także starsza z sióstr -  19-letnia Julia.

Po maturze Wiktoria planuje wyjechać do Warszawy i tam studiować kryminologię. Ma nadzieję, że taki zawód przyniesie jej zarobki rzędu 10 tysięcy złotych, które zaspokoją jej liczne potrzeby. 200 zł kieszonkowego, które dostaje od rodziców zdaniem mamy często wystarcza jej jedynie na 1,5 tygodnia. Żeby początek miesiąca nie był końcem wydatków, Wiktoria regularnie zapożycza się u bliskich, niestety nieco mniej regularnie te pożyczki spłaca. Zdarza się, że jej mama oddaje rodzeństwu pieniądze za składki na własny prezent urodzinowy.

Jakie domowe wydatki Wiktoria obetnie a na co wyda więcej niż dotychczas? Jakie wprowadzone przez nią zmiany staną się źródłem rodzinnych sprzeczek? Czy 16-latka poradzi sobie z tym wyzwaniem i na koniec miesiąc zostaną jej jakieś pieniądze?

Nastolatki rządzą... kasą, odcinek 9
Nastolatki rządzą, odcinek 9
Nastolatki rządzą, odcinek 9
Nastolatki rządzą, odcinek 9
Nastolatki rządzą, odcinek 9
+12
Zobacz galerię

O programie

Domowym budżetem zawiadują rodzice, a co stałoby się gdyby tę odpowiedzialność przekazać nastolatkom? W nowym programie „Nastolatki rządzą… kasą”, to właśnie oni przejmą władzę nad finansami całej rodziny. Przez miesiąc będą decydować o tym, na co przeznaczą pieniądze: czy opłacą rachunki i zadbają o zakupy do domu, czy skupią się na spełnieniu swoich marzeń? Jak rozłożą wydatki, by starczyło do końca miesiąca oraz jak, w tej nowej sytuacji, odnajdą się pozostali członkowie ich rodzin? Czy skutkiem eksperymentu będzie większe zrozumienie międzypokoleniowe? Wsparciem dla nastolatków i ich bliskich w trakcie programu będzie pedagog z powołania, nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, Marcin Józefaciuk.

Oglądaj "Nastolatki rządzą... kasą" w TVN i Player.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości