Kto został 10. Masterchefem?

Masterchef 10: Finaliści o masterchefie

Finał 10. edycji Masterchefa to nie byle co! W ostatnim odcinku programu w walce o główne nagrody stanęli: Mariusz, Ela, Renia i Maciek.

Podczas pierwszej konkurencji zadaniem uczestników było przygotowanie dania, którego głównym składnikiem będzie papryka. Najlepiej spisał się Maciek i tym samym zdobył 4 berety - czyli odpowiednik punktów. Drugie miejsce i 3 berety zdobył Mariusz, kolejne danie należało do Eli i tym samym dostała 2 berety. Najgorzej podczas pierwszego gotowania poradziła sobie Renia, która podała twardą według jurorów paprykę.
Masterchef 10:Ocena dania Mariusza
Masterchef 10:Ocena dania Mariusza
Bohaterem drugiego zadania było chorizo. Zadanie najtrudniejsze było dla jedynej wegetarianki w finale - Eli. Wielkim zaskoczeniem było w związku z tym to, że Ela poradziła sobie najlepiej i zdobyła 4 berety. Następne miejsca i odpowiednią ilość punktów zdobyli: Renia, Maciej i Mariusz.
Masterchef 10: Michel o chorizo Reni
Masterchef 10: Michel o chorizo Reni
Trzecia konkurencja była dla uczestników zaskoczeniem. Zadanie? Deser! Ale jaki deser? Z sera owczego! Tym razem najlepiej poradził sobie Mariusz i zdobył 4 berety. Jego sernik zrobił wrażenie na jurorach. Drugie miejsce i 3 berety zdobył Maciek. Takie rozłożenie punktów sprawiło, że mężczyźni trafili razem do ścisłego finału!
Masterchef 10. Finał
Programowi ojciec i syn rywalizowali wspierając się jednocześnie. Tyle pozytywnej energii i wsparcia nie było jeszcze w żadnym finale!
Były emocje! Niestety, nie wszystkie pozytywne. Mariusz skaleczył się i wyłączyło go to na chwile z walki, jednak nie poddał się. O kolegę martwił się jego programowy syn. Na szczęście mężczyźnie doliczono czas i tym samym mimo krótkiej przerwy od gotowania rywalizacja była uczciwa!
Jako przystawką jurorzy zostali uraczeni przez Mariusza sałatką w stylu Tataki. Maciek postanowił zaserwować zupę grzybową, która zachwyciła jurorów. Jako danie główne na talerzach przygotowanych przez Mariusza zagościł homar, Maciek postawił na pierś z kaczki. Deser Mariusza nawiązywał do ulubionego deseru jego kobiety - pudding czekoladowy. Maciek przygotował gruszkę pod kakaową kruszonką.
Masterchef: Maciek o atmosferze
Masterchef: Maciek o atmosferze
Statuetkę wygrał Maciek! Gratulujemy i wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów kulinarnych w przyszłości!
Sprawdź przepisy:
Zobacz również:
Pozostałe wiadomości