MasterChef Junior: Wspinaczkowe gotowanie i eklerki!

Rozpoczęła się rywalizacja o wejście do finału. Od tego etapu przez dwa odcinki w każdej konkurencji można zdobyć punkty, które zadecydują o tym, kto awansuje do ostatniego etapu programu! Zobacz najlepsze fragmenty 8. odcinka MasterChefa Juniora!

W pierwszym zadaniu nie było dostępu do zwykłej spiżarni. Żeby zdobyć produkty do gotowania, mali kucharze musieli się wspiąć na ściankę wspinaczkową i w ten sposób wybrać składniki, z których przygotują swoje popisowe dania. Każdy uczestnik mógł wybrać tylko 13 produktów, dlatego w tej konkurencji najważniejsze było dobre rozplanowanie trasy, po której wyjdzie się na górę. Najtrudniejsze składniki zdobył Janek. W momencie, gdy Jurorzy ogłosili wymianę koszyków, chłopak bardzo się ucieszył. Było to jednak na niekorzyść Tymka, który musiał sprostać nie lada wyzwaniu. W tym zadaniu najlepiej poradziła sobie Hela, która zdobyła 5 punktów. Ewa zdobyła 4 punkty, Tymek 3, Janek 2 a Wiktoria 1.

W drugiej części odcinka kuchnię MasterChefa Juniora odwiedziła Urszula "Urszi" Janusz - wspaniała mistrzyni cukiernictwa - która zaprosiła zawodników do symultanicznego przygotowywania jej autorskiego przepisu na eklerki. Tylko kucharze, którzy dorównali jej w tempie pracy, a także w smaku deserów, mogli liczyć na najwyższą liczbę punktów w tabeli i lepszą pozycję przed drugim półfinałem. W tym zadaniu najlepszego eklerka przygotowała Wiki, dzięki czemu zdobyła 5 punktów. Pozostali uczestnicy otrzymali: Hela - 4 pkt, Janek - 3 pkt, Tymek - 2 pkt, Ewa - 1 pkt.Poniżej punktacja uczestników po odcinku:Hela - 9 pktWika - 6 pktEwa - 5 pkt Tymek - 5 pktJanek - 5 pktKomu uda się wejść do finału? Wszystko okaże się w następnym odcinku MasterChefa Juniora!Zobacz przepisy z 8. odcinka!

Pozostałe wiadomości