Wiemy, jaka będzie płyta Piotra Karpieni!

Piotr Karpienia w pokoju oczekiwań dopracowywał swój występ
Piotr Karpienia w pokoju oczekiwań dopracowywał swój występ
Źródło: tvn.pl
Już niebawem do sklepów muzycznych trafi płyta finalisty czwartej edycji "Mam Talent!", Piotra Karpieni. Udało nam się porozmawiać z Piotrkiem i wiemy już, jaki będzie jego debiutancki album.

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że Piotr Karpienia podpisał kontrakt na płytę z wytwórnią Sony Music Poland. Czytaj więcej Dzisiaj poznaliśmy już więcej szczegółów, bo udało nam się porozmawiać z samym zainteresowanym. Jak się okazuje, płyta jest już nagrana (choć nie ma jeszcze tytułu), jest w trakcie masteringu i za dwa dni ma być gotowa. Premiera wstępnie planowana jest na kwiecień tego roku.

- Na płycie znajdzie się dziesięć autorskich utworów - mówi Piotrek. - Będą to pół na pół ballady i piosenki szybsze oraz pół na pół w języku angielskim i polskim.

Na płycie (co dosyć ryzykowne w przypadku debiutanta znanego z talent show) nie znajdzie się ani jeden cover. Piotrek chce uniknąć porównań do innych wokalistów, ale najchętniej widziałby swoją płytę w jednym szeregu na półce z płytami Stinga, Sade, czy George'a Bensona.

- Muzyka na płycie jest, nieco uogólniając, w stylu lat osiemdziesiątych. To coś, co można określić zwrotem "contemporary pop". Na polskim rynku takiej muzyki nie znadziecie! - zapewnia finalista "Mam Talent!".

Utwory, który znajdą się na płycie, powstawały na przestrzeni kilku lat. Autorem większości tekstów jest sam Karpienia. Słowa do jednej piosenki napisał jednak najbardziej znany polski tekściarz Jacek Cygan. Muzykę Piotr pisał z pomocą profesjonalnego kompozytora. Płyta była miksowana w znanym studio Sound & More w Piasecznie, gdzie swój ostateczny kształt nabierały albumy m.in. Anny Marii Jopek, Johna Portera i Anity Lipnickiej, Kasi Kowalskiej czy Leszka Możdżera. Takie towarzystwo dobrze wróży!

- Jestem dumny z tej płyty! - mówi Piotrek.

A my jesteśmy dumni z niego, że już nagrał płytę. I trzymamy za niego kciuki!

Autor: Paulina Lipka

Źródło zdjęcia głównego: tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!