Polska Cesária Évora nagrywa płytę!

Odcinek 4 - Magdalena Lechowska
Odcinek 4 - Magdalena Lechowska
Źródło: Grzegorz Press
Magdalena Lechowska, uczestniczka czwartej edycji "Mam Talent!", pracuje nad swoją debiutanckim krążkiem, stanowiący powrót do korzeni, rdzennych brzmień i rytmów gorącej Hiszpanii oraz egzotycznej Ameryki Łacińskiej, które ukształtowały jej wrażliwość muzyczną. Trochę na przekór wszechobecnej tendencji do fuzji w muzyce, płyta ukaże w tradycyjnej formie bogactwo folkloru świata hiszpańskojęzycznego.

Będzie to istna muzyczna podróż. Słuchacz rozpoczynie swą wędrówkę w spalonej słońcem Hiszpańskiej Andaluzji, przepłynie ocean przybywając na romantyczną Kubę, dotrze do tętniącego kolorem Meksyku. Kierując się zawsze na południe wyruszy do egzotycznej Kolumbii, przemierzy majestatyczne Andy, aby zakończyć swą podróż na brzegu Rio de la Plata w Argentynie.

Dzięki korzennym brzmieniom i aranżacjom, będzie można uchwycić naturalność, prostotę, a zarazem niezwykłe piękno i malowniczość charakterystycznych stylów muzycznych przemierzanych krajów. Na jednym krążku znajdą się melodie i rytmy geograficznie odległe lecz emocjonalnie bliskie sobie: począwszy od namiętnego flamenco, poprzez nastrojowe kubańskie bolera, przeszywającą meksykańską ranczerę, tętniącą życiem kolumbijską kumbię i nostalgiczne tango argentyńskie.Wielką niespodzianką będą niekonwencjonalne interpretacje ponadczasowych polskich piosenek w nowych aranżacjach wykonywane w języku hiszpańskim.

Już teraz możecie usłyszeć jej interpretację ponadczasowego bolero "Veinte años":Magdalena Lechowska - śpiewAdam Hliniak - gitaraErnest Heksel - trąbkaKrzysztof Filus - KontrabasNagrania dokonano w studio "Orange".Materiał wideo zrealizowany w Santander, KolumbiaDyrektor: Oleg Valentinovich Litvin (www.oleglitvin.co)

Magdalena Lechowska - Veinte años

Pracując nad płytą, Magdalena nakręciła film dokumentalny o Kolumbii: "Poznaj moją Kolumbię", jedyny w swoim rodzaju materiał łączący historię i przepiękne malownicze widoki, obrazujący koloryt codziennego życia oraz niezwykłe bogactwo stylów muzycznych tego egzotycznego kraju. Większość materiału została nakręcona w Santander, regionie położonym w północno-wschodniej części kraju, znanego ze swoich jadalnych "mrówek dupiastych", słodkich jak miód ananasów oraz jednego z najgłębszych wąwozów świata. Z Santander Magdalena zabierze nas do malowniczej i upalnej Cartageny nad wybrzeżem Morza Karaibskiego a później wyruszymy w głąb lądu do Bogoty. Stolica Kolumbii to największe miasto w Andach i jedna z najwyżej położonych stolic Ameryki Południowej (2640 m n.p.m.).Film został objęty honorowym patronatem Ambasady Kolumbii w Polsce i jest dostępny na oficjalnej stronie Magdaleny.

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Press

podziel się:

Pozostałe wiadomości