Płyta Magdy Welc w 2013 roku?

Płyta Magdy Welc w 2013 roku?
Płyta Magdy Welc w 2013 roku?

Trzeba próbować, nie bać się, a przede wszystkim marzyć – mówi w rozmowie z portalem Nadmorski24.pl Magdalena Welc, zwyciężczyni III edycji programu "Mam Talent!". Przeczytajcie fragment wywiadu!

Patrycja Milewska: Skromna i obdarzona wielkim talentem, wygrałaś III edycję programu Mam Talent, co się od tego czasu zmieniło w Twoim życiu?

Magdalena Welc: Od czasu programu Mam Talent w moim życiu bardzo dużo się zmieniło (na lepsze oczywiście). Wspólnie z rodziną wybudowaliśmy nasz nowy wymarzony dom. Uczę się w szkole muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie, uczęszczam na prywatne lekcje emisji głosu a w planach na najbliższy okres mam pracę nad moim singlem, w którym chcę oddać coś w rodzaju hołdu artystom z wcześniejszych lat, których piosenek słucham razem z moimi Rodzicami.

Minęły prawie dwa lata odkąd było o Tobie głośno w całej Polsce. Jak z perspektywy czasu oceniasz swoje występy. Którego z jurorów polubiłaś najbardziej?

Chociaż minęło 2 lata od mojej wygranej w programie, to ciągle mam mnóstwo występów, zaproszeń. Którego z jurorów najbardziej polubiłam? Mmm, trudno to określić ponieważ każdy z osobna miał w sobie jakiś urok, temperament, to coś, co przyciągało uwagę innych. Każdy ma w sobie coś innego, co właśnie w nim lubię. Jednym słowem każdego na swój sposób doceniam, lubię i miło wspominam.

(...)

Jakie masz plany na przyszłość, czy wiążesz je ze śpiewaniem?

Czy wiąże moją przyszłość ze śpiewem? Bez śpiewu, bez muzyki nie potrafię żyć. Nigdy tego nie zostawię nawet jakby ktoś mi kazał, to ja pójdę za głosem serca i postawię swoje całe życie na muzykę i na śpiew. Chciałabym wiązać swoją przyszłość ze śpiewem, a na pewno będę próbować i nie odpuszczę. Będę uparcie dążyła do swojego celu.

Magda Welc
Magda Welc

Magda Welc

Nadmorski24.pl przeprowadził też wywiad z Andrzejem Herzbergiem ze Stowarzyszenia ART-PRO, które wspiera Magdę Welc i z nią współpracuje.

Patrycja Milewska: Dlaczego od razu po programie "Mam Talent!", Magda nie wydała płyty?

Andrzej Herzberg ze Stowarzyszenia ART-PRO: Wydawałoby się to dość niespotykane w naszych warunkach kulturowych. Magda w chwili rozpoczęcia przygody z "Mam Talent!" miała ledwie jedenaście lat z okładem. Na krótko przed finałem ukończyła dwanaście. Trudno mi to oceniać, ale moim zdaniem byłoby trochę za wcześnie na solową płytę. W 2011 roku, dokładnie 14 listopada, ukazała się płyta świąteczna (POSŁUCHAJ PIOSENKI "BABCI ZEGAR" >). Rozeszła się w sporym nakładzie i nadal dobrze się sprzedaje. Była nawet notowana na liście OLIS, co jest sporym osiągnięciem.

Czy można się spodziewać płyty, jeżeli tak to kiedy i z jakim repertuarem?

Pracujemy już nad singlem i teledyskiem. Uronię nieco rąbka tajemnicy i powiem, że singlowa piosenka będzie swoistym hołdem, który Magda chce złożyć wykonawcom starszego pokolenia. Artystom, których utworów słuchała i nadal słucha wraz z Rodzicami. Równocześnie będzie to Jej osobiste uhonorowanie pięćdziesięciolecia opolskiego festiwalu, gdyż właśnie w przyszłym roku przypada ta okrągła rocznica. Nad płytą oczywiście pracujemy. Nie podam dokładnych terminów premiery, ale wszystko wskazuje na to, że będzie to jeszcze w 2013 roku. Co do repertuaru nie mogę zdradzić wszystkiego, ale z pewnością będzie on w stylu Magdy. Myślę też, że wspólnie uda nam się trochę zaskoczyć odbiorców. Ale póki co, tajemnicze sza.

podziel się:

Pozostałe wiadomości