"Mam Talent!" to szansa na karierę - nie zmarnuj jej!

Wszyscy uczestnicy finału i Robert Kozyra
Wszyscy uczestnicy finału i Robert Kozyra
Źródło: Grzegorz Press/TVN
Przed nami już tylko dwa precastingi do piątej edycji "Mam Talent!" i trzy ostatnie szanse na wielką karierę! Jeśli jeszcze macie wątpliwości, czy przyjść na casting do Rzeszowa, Warszawy lub Gdańska, to zobaczcie, jak "Mam Talent!" pomógł w karierze uczestnikom programu!

Zwycięzcą pierwszej edycji był duet Melkart Ball, który dzięki udziałowi "Mam Talent!" stał się sławny w rodzinnym kraju. Bartłomiej Penkau i Jacek Wyskup tworzący duet występują teraz w Polsce w cieszącym się sporą popularnością spektaklu pt. "In blue".

Spory sukces odniósł występujący w finale 1. edycji zespół wokalny AudioFeels. Wydali dwie płyty (zobacz więcej), nagrali teledysk (zobacz go!), a do ich najnowszych sukcesów należy zwycięstwo na "Haromony Sweepstakes A Cappella Festival" w Nowym Jorku!

Drugą edycję wygrał akordeonista Marcin Wyrostek. Dla niego "Mam Talent!" okazał się przepustką do naprawdę wielkiej kariery i tysięcy sprzedanych płyt. Jego pierwsza płyta "Magia Del Tango" nagrana razem z Tango Corazon Quintet okazała się strzałem w dziesiątkę! Szybko osiągnęła status złotej, a następnie platynowej płyty. Podobnie stało się z drugim albumem Marcina "Marcin Wyrostek & Coloriage".

W finale drugiej edycji wystąpiła wokalistka Ania Teliczan, która już na castingu zachwyciła jurorów fenomenalnym wykonaniem piosenki "Rehab" Amy Winehouse. Ania, choć nie wygrała show, nie skończyła swojej przygody z muzyką. Niedawno ukazała się jej płyta i teledysk do piosenki "One true lover".

O Madoxie, choć odpadł już w półfinale drugiej edycji, zrobiło się głośno dzięki bardzo charakterystycznemu wyglądowi i oryginalnej barwie głosu. Madox wydał płytę, obecnie z sukcesami zajmuje się projektowaniem, a "Mam Talent!" wspomina jako miłą przygodę (zobacz wideo!)

Finał trzeciej edycji obfitował w bardzo dobrze śpiewających uczestników. Zwyciężczynią została 12-letnia Magda Welc, która już wydała płytę i nagrała teledysk (zobacz go!).

Drugie miejsce zajął najlepiej czujący się w klimatach reggae Kamil Bednarek, co przyspieszyło wydanie debiutanckiej płyty jego zespołu Star Guard Muffin. Album "Szanuj" pokrył się multiplatyną. W 2011 roku zespół wydał minialbum i DVD z podróży na Jamajkę, a Kamil stał się jednym z najpopularniejszych młodych wokalistów.

W finałowej trójce znalazł się też innych wokalista - Piotr Lisiecki. Jego debiutancki krążek "Rules changed up" (zobacz teledysk!) zdobył status złotej płyty. Honorową złotę płytę odebrali też twórcy programu "Mam Talent": reżyser Wojciech Iwański i producentka Katarzyna Szałańska, bo to przecież dzięki udziałowi w programie Piotrek wydał płytę.

Odkryciem trzeciej edycji "Mam Talent!" był zespół Me Myself and I. Uznany przez Kubę Wojewódzkiego za najlepszych uczestników tej edycji zespół wydał w 2011 roku debiutancki album "Takadum!", który znalazł się na trzecim miejscu na liście OLiS, a w marcu br. drugi album "Do Not Cover".

W finale trzeciej edycji nagrodę specjalną od firmy Apart otrzymała wokalistka Sabina Jeszka, która cały czas pracuje nad debiutancką płytą, a w międzyczasie m.in. nagrywa piosenki do filmów i bierze udział w kampaniach wspierających fundacje charytatywne (zobacz więcej).

Karierę dzięki udziałowi w "Mam Talent!" zrobiła też Sara Chmiel z tercetu Mocha, który odpadł w półfinale 3. edycji programu. Została zauważona przez członków zespołu Łzy, którzy zaprosili ją na casting i wybrali na swoją nową wokalistkę.

Choć czwarta edycja "Mam Talent!" zakończyła się dopiero pół roku temu, jej uczestnicy nie spoczęli na laurach i starają się wykorzystać swoje pięć minut sławy. Kacper Sikora, zwycięzca, założył zespół (zobacz więcej) i pracuje nad swoją debiutancką płytą.

Drugie miejsce zajął Piotr Karpienia, którego płyta "Mój świat" nagrana wspólnie z Witoldem Cisło ukazała się na rynku 15 maja.

Już niebawem światło dzienne ujrzą też płyty innych uczestników 4. edycji: Darii Zawiałow (zobacz teledysk!), Marty Podulki (więcej>), Kuby Nycza (więcej>), Ani Dudek (więcej>) i Olafa Bressy (więcej>).

Chyba nie wahacie się już, czy przyjść na casting do piątej edycji...? :)

Autor: Paulina Lipka

Źródło zdjęcia głównego: Grzegorz Press/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Spotkanie gwiazd TVN 2024: Kto pojawił się na imprezie? Zobaczcie galerię zdjęć!

Spotkanie gwiazd TVN 2024: Kto pojawił się na imprezie? Zobaczcie galerię zdjęć!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!

Wiosna 2024 w TVN. Zobacz nowości i ulubione programy w zaskakującej odsłonie!