Aktualności

Mam Talent!: Młody wirtuoz akordeonu ze złotym przyciskiem!

Aktualności

Mam Talent!: Złoty występ Miłosza Bachonko!

12-letni Miłosz Bachonko z Lublina zaprezentował swoje wyjątkowe umiejętności na scenie "Mam Talent!"! Młody akordeonista w szczególności zachwycił Michała Kempę!

Mam Talent!: Miłosz Bachonko

Miłosz zaczął grać na akordeonie gdy miał 5 lat. Swoje pierwsze kompozycje zaczął tworzyć już w wieku 6 lat. W 2019 roku wziął udział w Konkursie Młodych Kompozytorów w ramach XXIII Forum Sztuki Współczesnej im. Witolda Lutosławskiego w Filharmonii Lubelskiej, gdzie jego „Suita na akordeon” zdobyła II miejsce, przy czym był tam jedynym 9-latkiem, pozostali uczestnicy mieli powyżej 17 lat. Miłosz ma na swoim koncie ponad 60 koncertów krajowych i zagranicznych. Z tatą często muzykują, a nawet muzycznie rywalizują w graniu na akordeonie oraz w tworzeniu muzyki. Miłosz uczęszcza do Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Lublinie. Wychowuje się w muzycznej rodzinie.

Mam Talent!: Miłosz Bachonko

Jego mama gra na fortepianie, a tata na akordeonie. Od najmłodszych lat jeździł na koncerty Taty i obcował z muzyką na żywo. Ma dwie młodsze siostry. Obie grają na fortepianie. Jest zwycięzcą International Music Talent Competition Spring 2020 organizowany przez American Protégé Music Competitions w Nowym Jorku. Nagrodą było wystąpienie na światowej scenie Carnegie HALL w Nowym Yorku. Zagrał tam w maju tego roku. Drugą pasją Miłosza jest piłka nożna. Ma zadziwiająca pamięć do dat, a szczególnie tych związanych z piłką nożną. Oprócz tego że jest kibicem i aktywnym piłkarzem, doskonale zna historię futbolu.

Pozostałe wiadomości