Martyna Wojciechowska spełniła swoje wielkie marzenie!

Martyna Wojciechowska
Martyna Wojciechowska
Źródło: MWMEDIA
Rok temu, 28. września 2019 roku Martyna Wojciechowska spełniła swoje wielkie marzenie, założyła Fundację UNAWEZA. Odkąd pamiętam, po emisji niemal każdego odcinka programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA w TVN, zadawałam sobie pytanie, jak mogę wspierać jego Bohaterki? Co ja i każdy z nas może zrobić? Przez lata, z Przyjaciółmi z redakcji i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, organizowaliśmy spontaniczne akcje charytatywne i w ten sposób staraliśmy się pomagać. Aż nadszedł czas, kiedy postanowiłam, że czas rozwinąć skrzydła! I tak powstała Fundacja UNAWEZA - mówi Martyna.

Dziś Fundacja UNAWEZA pomaga Kobietom na świecie oraz w Polsce. Dzięki wsparciu wielu wspaniałomyślnych osób zapewniamy naszym Podopiecznym dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy ich marzenia. DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA! - podkreśla Martyna.

Podczas pierwszego roku swojej działalności Fundacja UNAWEZA zebrała blisko 1.400.000 zł. Z tych środków Fundacja pomogła sfinalizować prowadzoną przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich budowę domu dla Kabuli i Dzieci z albinizmem w Tanzanii oraz wspiera jego codzienne funkcjonowanie. W Meksyku prowadzi projekty skierowane do Kobiet pepenadoras (zbieraczek śmieci), zapewniając Im naukę zawodu, edukację psychologiczną oraz ekonomiczną, żeby miały siłę wyrwać się z zaklętego kręgu życia na wysypisku oraz otacza opieką ich Dzieci, zapewniając wyprawki szkolne i zajęcia sportowe. W Polsce wraz z Fundacją po DRUGIE buduje Dom dla Nastoletnich Mam i Ich Dzieci.

W okresach świątecznych Fundacja UNAWEZA wraz z firmą frisco.pl regularnie przeprowadza akcję „Kupując Pomagasz”, dzięki której przekazujemy środki potrzebującym. Do tej pory ponad 47 tys. produktów o łącznej wartości ponad 290.000 zł trafiło do podopiecznych jednego z największych domów samotnej matki w Łodzi im. Stanisławy Leszczyńskiej, Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet JUNONA oraz Fundacji po DRUGIE zajmującej się osobami młodymi w kryzysie bezdomności

W maju uruchomiony został sklep Martyna.World. To SKLEP, KTÓRY POMAGA. Jego klienci wybierając opcję „KUPUJĘ I POMAGAM” płacą dokładnie tyle samo za dany produkt ile przy standardowym zakupie, jednak część z tej kwoty przekazują jako darowiznę na konto Fundacji UNAWEZA i pomagają pomagać.

W pierwsze urodziny Fundacji UNAWEZA startujemy ze specjalną akcją społeczną #IamEnough #WspieramNieOceniam, dzięki której chcemy zmieniać życie Kobiet na lepsze. Każdego dnia miliony kobiet na całym świecie zastanawiają się czy są wystarczająco piękne, mądre, szczupłe, przebojowe, seksowne, szczęśliwe, kobiece, wykształcone, opiekuńcze, zaradne… Można tak wymieniać bez końca. A może najwyższy czas, żeby każda z nas zaakceptowała siebie? Taką, jaką jest. Bo każda z nas jest WYSTARCZAJĄCA.My kobiety wciąż mamy wiele do zrobienia w kwestii poczucia własnej wartości. Nawet jeśli różnimy się kolorem skóry, poglądami i kulturą, w której przyszło nam żyć, to akurat to wyzwanie jest uniwersalne.Nauczyłam się od kobiet na krańcu świata, że samoakceptacja to kwestia wyboru. Jestem najlepszą wersją siebie. I AM ENOUGH. - wyjaśnia ideę akcji Martyna

Nawiązując do motta Fundacji DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA w Hali Koszyki stanie także specjalna instalacja z wielkimi skrzydłami, które przygotowuje nietuzinkowy artysta z Koszalina Cukin. Chcemy w ten sposób inspirować Kobiety do odważnego wyrażania siebie i swoich pragnień. Zachęcamy, aby każda Kobieta zrobiła sobie zdjęcie z naszymi skrzydłami. Pokażmy, że jest nas wiele, że razem możemy zrobić dla siebie wiele dobra i zamiast ściągać się w dół, ciągnijmy się nawzajem w górę. Dajmy sobie nawzajem skrzydła! - zachęca Martyna.

Każdy może wspierać działania Fundacji UNAWEZA poprzez jednorazowe darowizny, wpłaty cykliczne, licytacje na rzecz Podopiecznych Fundacji, czy zakupy w sklepie MARTYNA.WORLD, z którego część dochodu trafia na konto Fundacji. Wejdź na www.unaweza.org i dowiedz się więcej.

Zobaczcie także:

Martyna Wojciechowska pomaga nastoletnim mamom

Dzień Dobry TVN: Martyna Wojciechowska dementuje plotki!

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Kogo zobaczymy w półfinałach "Mam Talent!"? Oto lista zwycięzców

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

Pierwszy utwór nie spodobał się. Po drugim Marcin Prokop wcisnął ZŁOTY PRZYCISK

"Nie było dubli, nie ma filtrów, nie ma glamu". Małgorzata Rozenek-Majdan i gwiazdy o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"

"Nie było dubli, nie ma filtrów, nie ma glamu". Małgorzata Rozenek-Majdan i gwiazdy o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

W 6. odcinku "MasterChefa Nastolatki" przeniesiemy się do Włoch i... szkolnej stołówki

"Nie było dubli, nie ma filtrów, nie ma glamu". Małgorzata Rozenek-Majdan i gwiazdy o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"

"Nie było dubli, nie ma filtrów, nie ma glamu". Małgorzata Rozenek-Majdan i gwiazdy o "Pokonaj mnie, jeśli potrafisz"

"MOJE STARE" - poruszający film Nataszy Parzymies tylko w Playerze!

"MOJE STARE" - poruszający film Nataszy Parzymies tylko w Playerze!

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Ruszają castingi do 13. edycji "MasterChefa"!

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Czy Kamil i Zuza z "Na Wspólnej" będą znowu razem? Co czeka rodzinę Hofferów?

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!

Zgłoś się na casting do nowego sezonu Top Model!