Polowanie na dzieci w Beninie

Sezon 4, odcinek 7, Benin
Sezon 4, odcinek 7, Benin

W lutym 2016 roku świat obiegło zdjęcie zagłodzonego nigeryjskiego chłopca, który oskarżony o czary został wygnany przez swoją rodzinę i społeczność. Dwulatek był skrajnie wycieńczony. Na ulicy przeżył 8 miesięcy. Żywił się rzucanymi przez przechodniów odpadkami. Żeby pomóc takim właśnie dzieciom Dominika Kulczyk ze swoją fundacją dotarła do afrykańskiego Beninu

W wielu afrykańskich krajach tysiące dzieci uznawane za czarowników są porzucane, torturowane a nawet mordowane. W wyjątkowo okrutny sposób obchodzi się z nimi zamieszkująca północną część Beninu grupa etniczna Bariba. Według tradycji Bariba dzieci-czarownicy, to przede wszystkim tzw. „dzieci źle urodzone”, czyli np. urodzone pośladkowo, twarzą do dołu czy z zalążkami zębów. Bariba nie wierzą, że takie dziecko da się „uleczyć” – nakaz tradycji jest bezlitosny: musi spotkać je śmierć.

Jednym z takich dzieci była 22-letnia dziś Djamila cudem uratowana przez ciocię i katolickiego księdza. Dominika Kulczyk wysłuchała jej historii, odwiedziła również SOS Wioskę Dziecięcą, gdzie wychowała się Djamila i inne dzieci, którym udało się uniknąć egzekucji. Kulczyk Foundation wsparła żywienie dzieci w Beninie.

Zobaczcie fragmenty odcinka:

Rodzina chciała ją zabić! Zobaczcie wstrząsającą opowieść kobiety, która cudem uniknęła śmierci

Rodzina chciała ją zabić! Zobaczcie wstrząsającą opowieść kobiety, która cudem uniknęła śmierci

Szaman, który ratuje dzieci

Szaman, który ratuje dzieci

Źródło zdjęcia głównego: Tatiana Jachyra

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!
Materiał promocyjny

Wakacje za kilka dni. Zaplanuj je w Polsce!