Efekt Domina: Masakra w Srebrnicy, tragedia której skutki są do dziś widoczne. Zobacz, co będzie się działo w 2. odcinku!

Efekt Domina: Masakra w Srebrnicy, tragedia której skutki są do dziś widoczne

W tym odcinku autorka „Efektu Domina” odwiedza kobiety, które zdecydowały się stawić czoła bolesnym wspomnieniom i wrócić do miejsca, gdzie zginęli ich najbliżsi. Motywacją większości z nich nie była tęsknota za domem, ale przede wszystkim potrzeba odnalezienia ciał bliskich i ich godny pochówek.

Doktor Branka Antić-Štauber, stojąca na czele fundacji „Snaga žene”, zajmuje się problemem traumy pokoleniowej. Jej organizacja jest jedyną, która regularnie odwiedza i wspiera osoby w Ježevac. Pomaga również kobietom, które zdecydowały się wrócić do Srebrenicy. W tym odcinku autorka „Efektu Domina” odwiedza kobiety, które zdecydowały się stawić czoła bolesnym wspomnieniom i wrócić do miejsca, gdzie zginęli ich najbliżsi. Motywacją większości z nich nie była tęsknota za domem, ale przede wszystkim potrzeba odnalezienia ciał bliskich i ich godny pochówek. Niestety, nadal nie zidentyfikowano ponad 1500 ciał ofiar masakry. „Nie boję się śmierci. Boję się, że umrę, zanim odnajdę szczątki mojego syna” - mówi jedna z bohaterek.
Efekt Domina: Tego nie widzieliście w telewizji!
Efekt Domina: Tego nie widzieliście w telewizji!

Oglądaj Efekt Domina w player.pl!

Efekt Domina: Bośnia i Hercegowina
Pozostałe wiadomości