Kariera dziennikarska
Anita Werner z TVN24 związana jest od początku istnienia stacji, czyli od 2001 roku. Poprowadziła pierwszy w historii stacji serwis informacyjny, w dniu startu TVN24. Obecnie prowadzi „Fakty TVN” i „Fakty po Faktach” w TVN24.
Na przestrzeni lat dziennikarkę można było zobaczyć również w programach:
- „Fakty po Południu”
- „Poranek TVN24”
- „Dzień na żywo”
- „Magazyn 24 godziny”
- „Skaner polityczny”
- „Studio Europa”
Przez lata prowadziła na żywo także wiele programów specjalnych, relacjonujących polskie wybory parlamentarne czy prezydenckie, jak również wizyty w Polsce prezydentów USA.
Dodatkowe osiągnięcia
- Zrealizowała autorski program „Dama Pik” dla TVN24. Była to seria reportaży, których bohaterkami były znane i wpływowe kobiety ze świata kultury i polityki, z Europy i Afryki.
- W 2021 roku zrealizowała autorski program „Tokio. Cena sukcesu” emitowany na antenie TVN24, a także w TVN24 GO, TVN Style i Eurosport. Były to wywiady z czołowymi polskimi sportowcami podczas ich przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.
- Wraz z Jowitą Baraniecką zrealizowała dla TVN Style film dokumentalny „Miss więzienia”, nagrodzony w 2017 roku nagrodą im. Kazimierza Dziewanowskiego za materiał dotyczący problemów i wydarzeń w świecie.
- Wraz Małgorzatą Łupiną zrealizowała dla TVN Style film dokumentalny „Odbite z rąk Świetlistego Szlaku”, nagrodzony w 2021 roku Srebrnym Delfinem w Cannes, podczas Corporate Media&TV Awards 2021.
Jest autorką książek:
- „Mecz to pretekst. Futbol, wojna, polityka” – napisanej z dziennikarzem sportowym Michałem Kołodziejczykiem. To seria reportaży napisanych po wizycie w sześciu krajach, pokazujących jak piłką nożną można wytłumaczyć świat. Książka ta dostała nagrodę „Sportowa Książka Roku 2020”.
- „Nieoficjalnie” – zapis rozmowy z Włodzimierzem Cimoszewiczem, opublikowany w formie wywiadu.
- „Dama Pik” – zbiór reportaży o znanych i wpływowych kobietach z Europy i Afryki, napisanych na podstawie wywiadów i materiałów z programu TVN24 pod tym samym tytułem.
- „Dwa ognie” - zbiór wywiadów z najważniejszymi polskimi politykami, opublikowanych wcześniej w dzienniku „POLSKA The Times”, w 2010 roku, w cyklu pod tym samym tytułem, współtworzonym z dziennikarzem, Pawłem Siennickim.
Dodatkowo od 2017 roku współpracuje z Uniwersytetem Warszawskim jako wykładowczyni na Wydziale Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii.
Nagrody i wyróżnienia
Dwukrotna finalistka plebiscytu Dziennikarz Roku miesięcznika Press.
Trzykrotna laureatka nagrody Wiktorów w kategoriach:
- Największe odkrycie telewizyjne 2003;
- Najlepszy prezenter telewizyjny 2009;
- Najlepszy komentator lub publicysta 2010.
Czterokrotna laureatka Telekamer Tele Tygodnia w kategoriach:
- Osobowość – informacje i publicystyka w 2010 roku,
- Prezenter informacji w 2017 i 2018 roku,
- Złota Telekamera w 2019 roku,
- Prezenter informacji 25-lecia w 2022 roku.
- TORpeda w 2009 roku,
- InicjaTOR 2010 roku,
- MediaTory w 2016 roku.
Laureatka trzech nagród MediaTory.
Autor: Aleksandra Wolniewicz