Aktualności

FRYDERYKI 2021: SANAH, LANBERRY na scenie!

Aktualności

Gala rozdania Fryderyków

Trwa właśnie największe święto polskiej muzyki! Publiczność na gali i przed telewizorami rozgrzały do czerwoności występny SANAH, LANBERRY! Oglądaj FRYDERYKI 2021 na antenie TVN!

Nie da się opisać jakie emocje towarzyszą nam dziś podczas Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021! Świetne występny najlepszych gwiazd polskiej muzyki! Przed chwilą mieliśmy przyjemność słuchać występu trzech wspaniałych wykonawców! SANAH — prywatnie, Zuzanna Irena Jurczak. Ukończyła studia muzyczne na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w 2019 roku w specjalności skrzypce. To polska piosenkarka i autorka tekstów. Ogólnopolską popularność zdobyła w 2020 roku, wydając singiel „ Szampan ”, który stał się hitem numer jeden w Polsce! Dziś miała okazję wystąpić na Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal 2021 i wykonać utwór 2:00. Było cudownie! Małgorzata Uściłowska zawodowo znana jako LANBERRY zagościła dziś na naszej gali i wprowadziła niesamowity klimat, wykonując utwór "Tracę". Polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. W 2015 zadebiutowała na rynku fonograficznym singlem „Podpalimy świat”, z którym dotarła do 19. miejsca na AirPlay – Top, liście najczęściej odtwarzanych utworów w polskich rozgłośniach radiowych. Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzu Fryderyk Festiwal nie jest jej obcą, ponieważ 3 lata z rzędu była nominowana i nagradzana w wielu kategoriach.

Fryderyki to nagrody przyznawane od 1995 roku przez Akademię Fonograficzną, czyli powołane przez Związek Producentów Audio-Video jury, w skład którego wchodzi ponad 1,5 tys. artystów, twórców, producentów, dziennikarzy i reprezentantów branży fonograficznej. Nominowani do Fryderyków wyłaniani są w drodze tajnego głosowania wszystkich członków Akademii podzielonej na trzy sekcje: muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej. Członkowie Akademii mogą należeć wyłącznie do jednej sekcji i tylko w jej obrębie mają prawo głosu. Dzięki temu każdy ma szansę wypowiedzieć się w tej dziedzinie muzyki, która jest mu najbliższa. Zwycięzcy zostają wybrani w drugiej turze tajnego głosowania. Rezultat tego głosowania pozostaje tajny aż do momentu ogłoszenia laureatów na uroczystych galach: muzyki poważnej oraz muzyki rozrywkowej i jazzu. Organizatorzy wydarzenia: Związek Producentów Audio-Video, Akademia Fonograficzna. Gospodarze wydarzenia: Miasto Szczecin, województwo zachodniopomorskie. Producent wydarzenia: High Events. Partnerzy merytoryczni: Związek Artystów Wykonawców STOART, Szczecińska Agencja Artystyczna. Partnerzy technologiczni: Player, Tidal. Patroni medialni Gali Muzyki Rozrywkowej i Jazzowej: TVN, Onet, Gazeta Wyborcza, platforma anywhere.pl, Radio Zet. Zobacz też:

Pozostałe wiadomości