Aktualności

Byliśmy na pierwszych urodzinach najmłodszego dziecka Martyny Wojciechowskiej!

Aktualności

Relacja z urodzin Fundacji UNAWEZA

Nawiązując do motta Fundacji DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA w Hali Koszyki stanęła specjalna instalacja z wielkimi skrzydłami, które przygotował nietuzinkowy artysta z Koszalina Cukin. Chcemy w ten sposób inspirować Kobiety do odważnego wyrażania siebie i swoich pragnień. Zachęcamy, aby każda Kobieta zrobiła sobie zdjęcie z naszymi skrzydłami. Pokażmy, że jest nas wiele, że razem możemy zrobić dla siebie wiele dobra i zamiast ściągać się w dół, ciągnijmy się nawzajem w górę. Dajmy sobie nawzajem skrzydła! - zachęca Martyna.

W pierwsze urodziny Fundacji UNAWEZA startujemy ze specjalną akcją społeczną #IamEnough #WspieramNieOceniam, dzięki której chcemy zmieniać życie Kobiet na lepsze. Każdego dnia miliony kobiet na całym świecie zastanawiają się czy są wystarczająco piękne, mądre, szczupłe, przebojowe, seksowne, szczęśliwe, kobiece, wykształcone, opiekuńcze, zaradne… Można tak wymieniać bez końca. A może najwyższy czas, żeby każda z nas zaakceptowała siebie? Taką, jaką jest. Bo każda z nas jest WYSTARCZAJĄCA.My kobiety wciąż mamy wiele do zrobienia w kwestii poczucia własnej wartości. Nawet jeśli różnimy się kolorem skóry, poglądami i kulturą, w której przyszło nam żyć, to akurat to wyzwanie jest uniwersalne.Nauczyłam się od kobiet na krańcu świata, że samoakceptacja to kwestia wyboru. Jestem najlepszą wersją siebie. I AM ENOUGH. - wyjaśnia ideę akcji Martyna. Byliśmy z kamerą podczas tej uroczystości! Zobaczcie naszą wyjątkową relację wideo!

Rok temu, 28. września 2019 roku Martyna Wojciechowska spełniła swoje wielkie marzenie, założyła Fundację UNAWEZA. Odkąd pamiętam, po emisji niemal każdego odcinka programu KOBIETA NA KRAŃCU ŚWIATA w TVN, zadawałam sobie pytanie, jak mogę wspierać jego Bohaterki? Co ja i każdy z nas może zrobić? Przez lata, z Przyjaciółmi z redakcji i dzięki wielkiemu zaangażowaniu ludzi dobrej woli, organizowaliśmy spontaniczne akcje charytatywne i w ten sposób staraliśmy się pomagać. Aż nadszedł czas, kiedy postanowiłam, że czas rozwinąć skrzydła! I tak powstała Fundacja UNAWEZA - mówi Martyna.

Dziś Fundacja UNAWEZA pomaga Kobietom na świecie oraz w Polsce. Dzięki wsparciu wielu wspaniałomyślnych osób zapewniamy naszym Podopiecznym dostęp do edukacji, opieki medycznej oraz spełniamy ich marzenia. DAJEMY KOBIETOM SKRZYDŁA! - podkreśla Martyna.

Podczas pierwszego roku swojej działalności Fundacja UNAWEZA zebrała blisko 1.400.000 zł. Z tych środków Fundacja pomogła sfinalizować prowadzoną przez Stowarzyszenie Misji Afrykańskich budowę domu dla Kabuli i Dzieci z albinizmem w Tanzanii oraz wspiera jego codzienne funkcjonowanie. W Meksyku prowadzi projekty skierowane do Kobiet pepenadoras (zbieraczek śmieci), zapewniając Im naukę zawodu, edukację psychologiczną oraz ekonomiczną, żeby miały siłę wyrwać się z zaklętego kręgu życia na wysypisku oraz otacza opieką ich Dzieci, zapewniając wyprawki szkolne i zajęcia sportowe. W Polsce wraz z Fundacją po DRUGIE buduje Dom dla Nastoletnich Mam i Ich Dzieci.

Zobaczcie także:

Kobieta na krańcu świata: Nadchodzi setny odcinek!
Kobieta na krańcu świata: Nadchodzi setny odcinek!

Źródło zdjęcia głównego: mwmedia