Przez Atlantyk: Finał rejsu na Martynice. Podsumowanie 8. odcinka

Przez Atlantyk: Jacht dopłynął do portu na Martynice

Zobacz fragmenty finałowego dcinka programu "Przez Atlantyk".

"Przez Atlantyk" – odcinek 8.

Podróż przez ocean trwała ponad 3 tygodnie. Załoga wyruszyła z Gran Canarii. To nie był rejs luksusowym jachtem. Maja Hirsch, Natalia Przybysz, Renata Kaczoruk, Antek Królikowski, Liroy i Zygmunt Miłoszewski - większość nie miała żadnego doświadczenia żeglarskiego i spotkała się po raz pierwszy z pozostałymi osobami biorącymi udział w programie. Kapitanowie Roman Paszke i Adam Skomski nadzorowali rejs.
Na łodzi o powierzchni niespełna 30 metrów kwadratowych musiało zmieścić się 12 osób: 6 uczestników, 2 kapitanów i czteroosobowa ekipa telewizyjna. Osoby o różnych zawodach, doświadczeniach, przyzwyczajeniach i poglądach stały się załogą, aby przepłynąć Atlantyk. Jacht nie zawijał do portu, nie było możliwości, by zrezygnować i wrócić do domu. Nie było łodzi asekurującej. W dramatycznych sytuacjach pomocy mogła udzielić tylko najbliższa duża jednostka pływająca. Podczas wyprawy nie brakowało emocji!
Przez Atlantyk: Uczestnicy o życiu podczas rejsu
Przez Atlantyk: Uczestnicy o życiu podczas rejsu

"Przez Atlantyk" - podsumowanie rejsu

Podczas rejsu przez Atlantyk nie wszystko poszło zupełnie nie tak jak miało pójść. W trakcie podróży pojawiły się problemy. Zużycie prądu znacznie przekraczało normę. Energia była niezbędna, aby działały m.in. odsalarka i elektronika pokładowa. Kłopoty z pogodą nasilały wizję przedłużającej się podróży i brak możliwości ucieczki. Genaker zrywał się kilka razy, konieczne były naprawy. Niestety uczestnicy zostali bez nowoczesnego telefonu satelitarnego. Mieli utrudniony kontakt z meteorologiem.
Załoga dopłynęła na Martynikę, a nie jak pierwotnie zaplanowano na Gwadelupę. Zamieszki na wyspie były niebezpieczne, dlatego nastąpiła zmiana celu podróży. Z powodu złych wiatrów ich kurs różnił się od planowanego o kilkaset kilometrów. Końcówka rejsu była trudna. Uczestnicy przepłynęli ocean, zdobyli nowe, cenne doświadczenia.
Przez Atlantyk: Rekord prędkości podczas rejsu
Przez Atlantyk: Rekord prędkości podczas rejsu
wideo 2/7

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości