Poruszająca historia opowiedziana tańcem BOXALITY by Egurrola

Boxality by Agustin Egurrola
Boxality by Agustin Egurrola

„Niesamowity!”, „Poruszający!”, „Wbija w fotel!” – to tylko niektóre z wielu entuzjastycznych reakcji po premierze spektaklu Boxality w reżyserii i choreografii Agustina Egurroli, która odbyła się 21 listopada w Teatrze Palladium. Pierwszy w Polsce spektakl w stylu off broadwayowskich wydarzeń ze scen Nowego Jorku wywołał ogromne emocje. Widownia zobaczyła wyjątkowo mocną i piękną taneczną opowieść o życiu bez ograniczeń. Nagrodziła artystów długą owacją na stojąco!

Teatralna przestrzeń, genialna choreografia Agustina Egurroli oraz poruszająca muzyka Smolika. I najważniejsze: najlepsi tancerze w Polsce. Młody, nieposkromiony zespół osobowości dziewięciu tancerzy Zawodowej Grupy Volt pokazał coś absolutnie niezwykłego. Główna bohaterka – w tej roli znakomita Julia Żytko – przeprowadziła widownię przez świat emocji i rzeczywistych pragnień, wyruszając w drogę do szczęścia. Ona i fantastyczni tancerze: Julia Adamczyk, Karolina Dziemieszkiewicz, Paulina Kubicka, Adrianna Piechówka, Klaudia Sadło, Artur Golec, Bartosz Kołecki, Marcin Mielczarczyk oraz Tomasz Prządka, sprawili, że widzowie nie tylko byli świadkami tej historii, ale stali się jej częścią.

Boxality by Agustin Egurrola
Boxality by Agustin Egurrola

Boxality by Agustin Egurrola

- Długo szukałem tematu, który jest dla mnie ważny. Pomysł na „Boxality” narodził się w momencie, w którym po raz kolejny przekonałem się o pewnych swoich ograniczeniach. Kiedy poczułem, że nie mogę niektórych rzeczy przeskoczyć, osiągnąć, bo wszystkie przeszkody są we mnie. Zdałem sobie wtedy sprawę, że największym ograniczeniem jesteśmy dla siebie my sami. Postanowiłem o tym opowiedzieć w Boxality – mówi Agustin Egurrola, twórca spektaklu.

Boxality by Agustin Egurrola
Boxality by Agustin Egurrola

Boxality by Agustin Egurrola

„Boxality” to życie w pudełkach – żyjemy w mieszkaniach, samochodach, kościołach, centrach handlowych, ciągle jesteśmy w jakichś boxach, które nas ograniczają. Nasz umysł jest takim boxem, a gdy umieramy, chowają nas w pudełku... Spektakl w niezwykły sposób skłania do refleksji nad życiem. Zmusza do zastanowienia się, jak funkcjonujemy w tych pudełkach i czy jest w nas siła, by je porzucić. Brak narratora oraz kwestii mówionych sprawia, że każdy może odczytać historię w indywidualny sposób.

Genialna choreografia, niesamowity taniec, przepiękna muzyka i mocny finał-niespodzianka z wykonanym na żywo przez KEV FOXA przebojem Smolika „Run”. Widzowie zgotowali artystom długą i gorącą owację na stojąco!

Boxality by Agustin Egurrola
Boxality by Agustin Egurrola
Agustin Egurrola, Smolik i Kayah na premierze "Boxality"
Boxality by Agustin Egurrola
Boxality by Agustin Egurrola
+8
Zobacz galerię

Boxality by Agustin Egurrola

Na uroczystej premierze BOXALITY zjawiła się prawdziwa plejada gwiazd, m.in.: Kayah, Maria Sadowska, Andrzej Piaseczny, Robert Janowski, Michał Piróg, Tomasz Kammel, Patricia Kazadi, Krzysztof "Jankes" Jankowski, Edyta Herbuś, Rafał Maserak, Jan Kliment, Stefano Terrazzino, Robert Sowa.

Reżyseria i choreografia: Agustin Egurrola

Muzyka: Smolik

Obsada: Grupa Volt

Bilety: boxality.com

Najbliższe spektakle: 12 i 13 grudnia o godz. 19.30 w Teatrze Palladium

Spektakl dla dorosłych i młodzieży 16+ lat

podziel się:

Pozostałe wiadomości