Efekt Domina: Jak można pomóc okaleczonym uchodźczyniom w Hiszpanii?

Efekt Domina: Hiszpania
Pierwszy odcinek najnowszego sezonu poświęcony będzie wsparciu kobiet i dziewczynek zagrożonych „tradycją” okaleczania żeńskich narządów płciowych kultywowaną pośród afrykańskich imigrantek i uchodźczyń w Hiszpanii. Poznamy historię jednej z nich, która w Madrycie założyła organizację Save a Girl, Save a Generation. Skrzywdzonym i okaleczonym kobietom pomaga zarówno na miejscu, jak i w ich ojczyznach. Zobaczcie materiał dodatkowy do odcinka! Tego nie zobaczycie w telewizji!

Obrzezanie (obcięcie) żeńskich narządów płciowych to nie jest tylko problem niewielu plemion w Afryce, żyjących zgodnie z tradycyjnymi wierzeniami! To problem, który dotyczy kobiet na całym świecie! Szacuje się, że ponad 200 mln kobiet na naszej planecie poddano okaleczeniu narządów płciowych (w skrócie FGM – female genital mutilation). W samej Europie żyje dziś 600 tysięcy tych, które cierpią w wyniku konsekwencji obrzezania (głównie migrantek z Afryki). Nie zdajemy sobie sprawy, że w wielu krajach kobiety otaczające nas w hotelach, na targach, w sklepach czy miejscach turystycznych, nie tylko nie czerpią przyjemności z seksu, ale cierpią, czując ból podczas oddawania moczu, miesiączki i codziennych czynności. Co więcej, 10 procent dziewczynek umiera w związku z ostrymi powikłaniami tego zabiegu, następne 15 procent umiera z powodu długofalowych skutków obrzezania.

Więcej szczegółów na naszym fb "Efekt Domina"!

Przypominamy, emisja pierwszego odcinka serialu dokumentalnego "Efekt Domina" już 7 marca, w niedzielę o godz. 11.30 na antenie TVN!

Zobaczcie także:

Efekt Domina: Jakie historie poznamy w najnowszym sezonie?

Efekt Domina: Jak wygląda realizacja programu w pandemii?

Oglądaj Efekt Domina w player.pl!

Efekt Domina: Zdjęcia z najnowszego sezonu!
Efekt Domina
Efekt Domina
Efekt Domina
Efekt Domina
+2
Zobacz galerię

Efekt Domina: Zdjęcia z najnowszego sezonu!

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe/TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości