„Do ostatniej kropli” - dokument Ewy Ewart w TVN24

„Do ostatniej kropli” to najnowszy dokument znanej reżyserki i producentki Ewy Ewart, którego koproducentem jest TVN24. Film, opowiedziany z głęboko ludzkiej perspektywy ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody„w imię postępu”. Rzeki ucierpiały szczególnie i dziś należą do najbardziej zdegradowanych ekosystemów. To właśnie o rzekach i ich obrońcach jest ten film. Emisja w TVN24 i TVN24 GO już 26 kwietnia (niedziela) o godzinie 20:00. Po emisji (ok. 21:10) odbędzie się specjalna debata z udziałem ekspertów.

Do ostatniej wody - dokument Ewy Ewart Źródło: mat.prasowe

"Do ostatniej kropli" o czym opowiada?

„Do ostatniej kropli” jest historią o bezsilności i desperacji, ale też o determinacji i nadziei. Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy z determinacją i nadzieją starają się ratować rzeki oraz uświadamiać czemu są tak ważne.„Mam nadzieję, że ten film okaże się wkładem w działania coraz większej liczby ludzi, którzy mają świadomość powagi sytuacji i zagrożeń, jakie stworzyliśmy na własne życzenie, i starają się temu przeciwstawiać. Chciałabym, żeby ten film poruszył i zainspirował. A jego bohaterowie i opowiedziane w nim historie zmusiły do innego spojrzenia na rzeki niż tego, które nas cechowało przez większość naszej wspólnej historii.” – mówi Ewa Ewart. Zdjęcia do filmu były kręcone w Kanadzie, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Albanii i Polsce. Jego przekaz jest mocnym przesłaniem o jednym z największych zagrożeń dla cywilizacji ludzkiej jakim jest narastający kryzys niedoboru słodkiej wody.

"Do ostatniej kropli" - dokument Ewy Ewart Źródło: mat.prasowe

Film ujawnia jak nieodpowiedzialne i nieprzemyślane działania człowieka czynią z nas jedną z głównych przyczyn kryzysu wodnego. Ale, poprzez opowiedziane historie, o tym jak ludzie walczą o czyste i zdrowe rzeki film inspiruje i pokazuje, że możemy też być częścią rozwiązania tego kryzysu. Temat kryzysu wodnego podjął także ONZ. 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Wody (Water Day). Jego obchody zbiegły się z Konferencją Wodną ONZ 2023, która została zorganizowana drugi raz w historii, po aż 50 latach. Jest jedyną w swoim rodzaju okazją do zjednoczenia świata wokół rozwiązania kryzysu wodno-sanitarnego. Jednym z prelegentów Water Day w ONZ jest Henk Ovink, światowy Ambasador Wody. To także jeden z bohaterów filmu Ewy Ewart. Także w Polsce temat ekologii i ochrony rzek będzie poruszany w trakcie konferencji Impact’23. Jedną z panelistek będzie Ewa Ewart.Autorami zdjęć do filmu są Mateusz Kruszelnicki i Wiktor Strumiłło (dron).

"Do ostatniej kropli" - dokument Ewy Ewart Źródło: mat.prasowe

Zaraz po emisji na antenie TVN24 odbędzie się debata z udziałem Ewy Ewart i ekspertów. Spotkanie poprowadzi Łukasz Jedliński.

"Do ostatniej kropli" - dokument Ewy Ewart Źródło: mat.prasowe

mecenas filmu FUNDACJA DELOITTE  sponsorzy filmu BANK BNP PARIBAS  GHELAMCO POLAND  koproducenci filmu OPEN EYES ECONOMY SUMMIT FUNDACJA GOSPODARKI I ADMINISTRACJI PUBLICZNEJ  TVN WARNER BROS. DISCOVERY  TVN24 JAKUBAS INVESTMENT  YPO GOLD POLAND  INSTYTUCJA FILMOWA „Silesia Film”  KBF OPERATOR Kraków Film Commission

Zajrzyj do TVN24!

Oglądaj dokument Ewy Ewart w Player.pl!

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe

Pozostałe wiadomości