Skazana: Agata Kulesza o dwóch twarzach Alicji

Podczas festiwalu BNP Paribas Dwa Brzegi porozmawialiśmy z Agatą Kuleszą o Alicji Mazur, bohaterce, którą zobaczymy w serialu "Skazana".

Alicja Mazur jest sędzią, która wydawała surowe wyroki. Kiedy trafia do więzienia, przyjdzie jej się zmierzyć z osadzonymi, które sama skazała. W serialu "Skazana" będziemy mogli zobaczyć dwie twarz Mazur: szczęśliwej sędzi oraz skazanej. Porozmawialiśmy z Agatą Kuleszą o tym, jak budowała tę postać w różnych momentach życia.
Skazana: Agata Kulesza o Aleksandrze Adamskiej
Skazana: Agata Kulesza o Aleksandrze Adamskiej
Alicja Mazur trafi do celi z Pati, którą gra Aleksandra Adamska. To będzie ciekawa postać, która wymyka się łatwym kategoryzacjom.
Skazana - o czym jest serial?
Sędzia Alicja Mazur znana ze swojej surowości wobec przestępców zostaje oskarżona o zabójstwo, którego nie popełniła. Trafia do więzienia, gdzie musi przetrwać wśród kobiet, na które sama wydała wcześniej wyrok. Przy życiu trzyma ją nastoletnia córka oraz chęć zemsty na tych, którzy ją wrobili. Czy poradzi sobie z czyhającym za każdym rogiem zagrożeniem?

W więzieniu Alicja będzie musiała walczyć o sprawiedliwość i udowodnić swoją niewinność. Szybko przekona się, że cela to miejsce, które zmienia każdego. Ją również. Prawo, w które tak wierzyła, egzekwowała i któremu służyła, nagle zawodzi. Żeby przetrwać, będzie musiała przyjąć obowiązujące zasady gry.

Skazana: Ola Adamska w quizie wiedzy więziennej [TYLKO U NAS]
Skazana: Ola Adamska w quizie wiedzy więziennej [TYLKO U NAS]
Obok Agaty Kuleszy w serialu pojawią się także Michał Czernecki (Paweł Witkowski, mąż Alicji), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin, przyjaciel Alicji), Martyna Byczkowska (Hania, córka Alicji), Aleksandra Adamska (Pati, więźniarka), Tomasz Schuchardt (kierownik penitencjarny), Marta Malikowska ("Kosa", więźniarka), Marta Ścisłowicz (Basia, lekarka w ambulatorium więziennym), Jan Jankowski (Bednarek, prawnik Pawła), Joanna Gonschorek ("Swieta", strażniczka), Maria Kania (Marika, więźniarka), Monika Dawidziuk ("Amfisa", więźniarka), Hanna Klepacka ("Campina", więźniarka) oraz Natalia Sikora (Szkudlarek, strażniczka).
Zobacz także:
Sędzia nie ma prawa tu trafić - teaser serialu "Skazana"
Sędzia nie ma prawa tu trafić - teaser serialu "Skazana"
Pozostałe wiadomości